Siyaset
Giriş Tarihi : 06-11-2013 12:19   Güncelleme : 06-11-2013 12:19

Arguvan’da Vahap Dogan sesleri!

Arguvan ilçesinde CHP Mehmet Kizildas’i aday göstermesinin ardindan AK Parti’den Arguvan Belediye Baskan aday adayi olarak müracaat eden Ziraat Bankasi Arguvan Ilçe Müdürü Vahap Dogan, CHP’nin banko hesaplarini alt üst etti.

Arguvan’da Vahap Dogan sesleri!

CHP’nin egilim yoklamasinda 3 adayin çekilmesi, 6 adayla yapilan egilim yoklamasinin saibeli iddialari Arguvan’da tartisma konusu oldu, aday gösterilen Kizildas’a disardan getirildigi ve egilim yoklamasinda desteklendigi suçlamalari yönlendirildi. Arguvanlilar bazi derneklerin aday belirlemesine tepki göstererek, sunlari savundu: “Arguvanlilarin iradesi hiçe sayilarak aday belirlenmistir. Bu bir dayatmadir ve zorlamadir.”

Ziraat Bankasi Müdürü Vahap Dogan’in Arguvan’da AK Parti’den aday adayi olmasi Arguvan’da tüm dengeleri sarsip, hesaplari da bozdu. Arguvan ilçe merkezi ve köylerinde önemli bir seçmen destegi bulunan Vahap Dogan, daha simdiden CHP adayi Mehmet Kizildas ile yarismaya basladi.

Vahap Dogan Arguvan ilçe meydanindaki konusmasinda sunlari söyledi: “6 yildir sürdürmekte oldugum Arguvan Ziraat Bankasi Müdürlügünü, sizlere ve ilçeme, daha iyi hizmet edecegimi düsündügüm için, önümüzde ki Yerel Seçimlerde Arguvan Belediye Baskanligi talebim nedeniyle, bu görevimden ayrilarak Belediye baskani aday adayi oldum. Arguvan’da görev yaptigim süre zarfinda sizler için zor kosullar altinda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalistim ve inaniyorum ki bu konuda siz Arguvanlilarin takdirini kazandim. Yaptigim hizmetin yetmeyecegini düsünerek, mevcut hali  hepimizin malumu olan Arguvan’imizi hakkettigi noktaya tasimak, halkimizi çok geç kalmis olsa da hizmet ile bulusturmak; akilci, bilimsel, seffaf  ve siyasal müdahale ile ilçemizi layik oldugu yere getirmek için Adalet ve Kalkinma  Partisinden aday adayi olarak göreve talip oldum.

Tüm samimiyetimle söylüyorum; yaklasik 8000-8500  nüfusa sahip bir ilçeyiz. Büyügünden küçügüne, emeklisinden çalisanina, köylüsünden sehirlisine kadar her kesim ile dertlestigim. Arguvanlilar bana yillardir ilçemize yapilan bir yatirimin olmadigini, ayrica mevcut yapinin bile korunamadigini, hatta ve hatta mevcut yapinin geriye gittigini belirterek, Arguvan’la ilgili sikayetlerini dile getirdi. Tüm samimiyetimle ve gönülden söylemek isterim ki ben siz Arguvanlilarin sorunlarini disaridan duyduklarimla degil,  bizzat görerek ve yasayarak sahit oldugum için aday adayi oldum. Arguvan’da sizlerle yasadigim için sorunlarinizi çok iyi bilmekteyim. Siz hemserilerimden tek istegim, uzun zamandir Ilçemizin sorunlarini yakindan tespit ederek, kendi olusturdugum profesyonel ekibimle birlikte eksik gördügüm Projeleri sekillendirerek, adayligim kesinlestikten sonra kamuoyuyla paylasacagim. Kisacasi daha yasanilabilir modern, sosyal ve kültürel bir Arguvan yaratmak için gerçeklestirecegimiz Projelerle ve özelikle istihdam yaratacak çalismalarla Arguvan’imizi hak ettigi konuma hep birlikte getirecegiz.”