Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
02 TEMMUZ Cumartesi 20:16
Advert

Advert

Arguvan Belediyespor’un 3.Lige Çıkışı Kutlandı

Arguvan Belediyespor’un 3.Lige çıkmasıyla alakalı düzenlenen kutlama programı Turnam İlgezdi Kültür Kompleksinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Spor
Giriş Tarihi : 20-05-2022 13:29   Güncelleme : 20-05-2022 13:31
Arguvan Belediyespor’un 3.Lige Çıkışı Kutlandı

Programa Arguvan Kaymakamı Kemal Ülkü, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, İlçe Jandarma Komutanı Ali Ayva, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Yıldırım, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Arguvan Belediyespor Kulüp Başkanı Cemal Altun,  Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Karaçam ve yönetim kurulu üyeleri, Arguvan Belediyespor Başkan Yardımcısı Ali Kılıç, Emekli Hakim Ruhi Özdemir, Fen Bilimleri Okulları Kurucusu Nazmi Arıkan, Baugen İlaç ve Kimya Genel Müdürü Kimyager Ata Akbal, Dr. Ekrem Tuncer ve Eşi Güllü Tuncer, CHP Arguvan İlçe Başkanı Ekber Aslantürk, Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, Belediye Meclis Üyelerimiz, Arguvan Belediyesporun futbolcuları, teknik heyet ve çok sayı da basın mensubu yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş; “Arguvan Sevdamıza Arguvan Belediyespor’umuz şimdi de mavi- beyaz forma aşkı ekledi. Adını dünyaya türküleriyle duyuran ilçemiz tarihinde ilk defa profesyonel ligde mücadele edecek bir futbol takımı çıkardı. Arguvan Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal gücümüzün yanı sıra sportif faaliyetleri de hayata geçirmek istedik. Bir ilçe tek bir değer üzerinden değil, renklilik ve çeşitlilik ile yükselebilirdi” dedi.

Göreve geldiği günden itibaren Arguvan’da belediyeciliğin temel varlık nedenini oluşturan tüm hizmetlerde yüksek standartlı yerel yönetim amacını hedeflediklerini kaydeden Kızıldaş” Çalışmalarımızda vatandaş memnuniyetini baz aldık. Arguvan’nın yaşam kalitesini yükselterek bir belediyecilik programıyla sanatsal, kültürel ve sportif çalışmalara yöneldik. Her alanda hayata geçirdiğimiz planlı ve nitelikli çalışmalarla ilçemizi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirdik. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz futbol kulübüyle ilçemizin adının her mecrada tanırır hale getirmeyi hedefledik. Bu yıl Arguvan halkının, ve Arguvan’lı olmayıp Arguvan Sevdasını yüreğinde taşıyan dostlarımızın desteği, teknik heyetimizin, kulüp yöneticilerimiz, oyuncularımızın özverili çalışması ve taraftarımızın her daim yanımızda olmasıyla profesyonel lige yükseldik. Bu heyecanı ve gururu yaşadığımız ve yaşattığımız için çok mutluyuz. Ayrıca 3. Lige çıkmamız sonucu arayarak tebriklerini ileten Isparta Valiliğine atana eski valimiz Aydın Baruş’a, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz’a tüm bürokratlara, iş insanlarına, bilim insanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Son olarak şunları kaydeden Mehmet Kızıldaş “İlçemizde oynanan maçlara yüksek düzeyde katılım sağlayan, maddi ve manevi anlamda desteklerini esirgemeyen ve bugün bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza minnet borçluyuz. Bundan sonra ki süreçte yürüyeceğimiz yolun çetin bir yolduğunun bilincindeyiz, fakat eminim ki sizlerin desteği oldukça tüm yolları başarı ile yürüyeceğiz. Tüm Arguvan Sevdalılarının bizleri bu yolda yalnız bırakmayacağını yürekten inanıyor ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Arguvan Kaymakamı Kemal Ülkü yaptığı konuşmada; Göreve geldiğim günden itibaren belediye başkanımız bu işi çok sahiplendiğini gördüm. Başkanımızın azmi heyecanı bizi de heyecanlandırdı. Biz Arguvan Belediyespor’a inandık ve güvendik. Kendisi küçük, ismi büyük Arguvan’ın şu an her yerde ismini görmeye başladık. Arguvan Belediyespor’un 3. Lige çıkması beni mutlu etti, şereflendirdi. Arguvan’da görev yapıyor olaraktan mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

Arguvan Belediyespor Kulüp Başkanı Cemal Altun ise; Biz inandık, Allah’ta yardım etti. Arguvan Belediyespor’u 3. Lige çıkardık. Gerçekten Türkiye’de çok büyük bir ses getirdi. Bu yolda bize destek veren çok kıymetli arkadaşlarımız oldu. Kendisi geri planda dursa da her an da bize büyük katkı sağlayan bir belediye başkanınız var ben emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kutlama programı Sanatçı İrfan Yılmaz ve Cemal Öztaş’ın seslendirdiği türkülerle sona erdi.

 

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR