Malatya
Giriş Tarihi : 11-08-2014 12:18   Güncelleme : 11-08-2014 12:18

Annenin aci feryadi

Sigara paketlerinin üzerindeki solunum cihazina bagli gencin hayati yürekleri dagladi

Annenin aci feryadi
Gencin çaresiz annesi, oglunun yasamindan öyle bir kesit sundu ki duyanlari gözyasina bogdu! Elazig E Tipi kapali cezaevinde müebbet yatan oglu M.Çirpici’nin haksiz yere cezalandirildigini ileri süren anne Sadiye Çirpici, oglunun yeniden yargilanmasini talep etti.

Sonsöz gazetesine konusan acili anne, gerçeklerin su yüzüne çikmasini istedi, oglunun durumunu anlatirken gözyaslarina hakim olamadi, yetkililerden yardim diledi.  Oglunun basindan geçenleri aglayarak anlatan Çirpici, sunlari söyledi: ”Oglum isten dönerken birileri önünü kesmis. Çocugumdan ekmek parasi istemis oglum da vermis. Çocugumun gitmesine izin vermemisler. Y.Y. ogluma biçak çekmis, oglumu gece 11’e kadar birakmamis. Oglum da onu biçaklayip ve gece 02.00’de karakola teslim olmus. Kendisini birakmadigini, uzun süre biçakla korkuttugunu ve kendisinin de onu nefsi müdafaayla biçakladigini itiraf ediyor.”

ADAM ÖLDÜRDÜ DIYE IMZA ATTILAR

Hastaneden bir hafta sonra çikan Y.Y’nin 10’dan fazla kisiyle oglunu hastanelik ettigi söyleyen Sadiye Çirpici, oglunun aylardir hastanede kaldigini ileri sürdü.

Oglunun suçsuz oldugunu defalarca söyleyen anne Çirpici, ogluna komplo kuruldugunu iddia ederek, sunlari öne sürdü: ”Ogluma müebbet hapis verdiler. Okuryazarligim yoktu, önüme bir kâgit çikartip ‘oglun görevli soförü öldürdü’ diye kagit imzalatirdilar. Bana oglun adam öldürmüs deyip ölen adamin kanini yikattilar. Hangi vicdansiz ana buna göz yumar. Oglum Elâzig’da müebbet hapis yatiyor. Oglunu ölünce çikaracagiz dediler. Bes senedir sigaralarin üzerinde oglumun yogun bakimdaki resmi var. Suçu günahi yok. Ne olur halimden siz anlayin.

DARAGACINA ASIN

Malatya meydanina bir daragaci asin oglumu ’da getirin beni de getirin yasamak istemiyorum. Duyun sesimi ne olur duyun. Kaç sene oldu böbreklerim bitti. Oglum suçlu olsaydi ben affetmezdim. Devlet affetseydi ben öldürürdüm. Ama benim oglum suçsuz. Kanser oldum. Sabahlara kadar aglaya aglaya gözlerimde yas kalmadi. Yasatmayin bizi eger suçlu ise. Onlari ben yavan ekmekle büyüttüm. Alti aylikti babasi askerden geldikten sonra trafik kazasinda öldü. Ben hem ana hem baba oldum. Adim Sadiye Çirpici. Olmayaydim ben oglumda olmamayaydi. Duyun Malatya, duyun sesimi. Yavrum kötü bir çocuk degildi. Cinayet islemis olsa ben affetmem sizler affetseniz ben affetmem. Basbakan Erdogan affetse ben affetmem. Ne olur ogluma yardim edin.”