Genel
Giriş Tarihi : 07-06-2021 12:15   Güncelleme : 07-06-2021 12:15

Anayurt’ta Hız sınırı 70 Km’ye  Çıkarıldı

Sivas yolu ile Ergenekon köprüsünü birbirine bağlayan alternatif yolda yaşanan hız limiti sorununa neşter vuruldu. Gün içerisinde 50 km hız limiti konulan yolda Büyükşehir UKOME toplantısında Başkan Gürkan’ın önerisi ile limit İl Emniyet Müdürlüğünce 70 km’ye çıkarıldı.

Anayurt’ta Hız sınırı 70 Km’ye  Çıkarıldı

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa süre içerisinde tamamlanan ve hizmete sunulan Anayurt Bulvarı’ndaki hız limiti sorunu vatandaşı çileden çıkarmıştı. Şerit sayısı fazla ve trafik yoğunluğunun az olmadı nedeniyle vatandaşların sürekli tercih ettiği yolda yaşanan hız limit sorununa çözüm bulundu. Gazetemizde daha önce dile getirilen ve vatandaşların şikayetlerinin dile getirildiği Anayurt Bulvarındaki hız limiti ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, UKOME toplantısında limitin 50 km’den 70 km’ye çıkarılması için İl Emniyet Müdürlüğü’ne tavsiye karar aldığı öğrenildi. Kısa süre içerisinde uygulamaya girecek kararın ardından sürücülerin rahat bir şekilde seyir etmeleri sağlanacak.

Anayurt Bulvarı’nda araçlara konulan hız limitinin 50 km olarak belirlenmesi ve bu hız limiti ile ilgili uyarı levhalarının konulmamış olması vatandaşa cezaların yazılmasına neden olmuştu. Şehir trafiğini rahatlatmak ve Sivas yolu ile Ergenekon köprüsünü bir birine bağlamak amacıyla açılan yolda cezaların yazılması vatandaşı mağdur etmişti. Yeni uygulama ile vatandaş rahat bir nefes alacak.

Ebubekir Atilla