Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
02 TEMMUZ Cumartesi 20:30
Advert

Advert

“Anadoluyuz Biz” Projesi Kapsamında 40 Öğrenci Malatya’ya Geldi

Anadoluyuz Biz projesi kapsamında Giresun ilinden gelen öğrenciler, Malatya'daki tarihi ve turistik mekânları gezme imkânı bulacaklar.

Spor
Giriş Tarihi : 17-06-2022 17:46
“Anadoluyuz Biz” Projesi Kapsamında 40 Öğrenci Malatya’ya Geldi

Öğrencilerin ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmelerini amaçlayan program kapsamında Giresun’dan ilimize gelen ve 40 öğrenciden oluşan grup Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan ile birlikte Vali Hulusi Şahin’i ziyaret ettiler.

Ülkemizin doğusuyla-batısı, kuzeyiyle-güneyi arasında var olan kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi, farklı illerde yaşayan öğrencilerimizin daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde farklı kültürleri, tarihi ve doğal güzellikleri görüp tanıması, sosyal barışa, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, kültürel değerlerin yanı sıra ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği program kapsamında ilimizi gezen öğrenciler, Malatya’nın görülmeye değer bir il olduğunu belirterek Malatya’da bulunduklarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Öğrencileri Malatya’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek öğrenciler ile sohbet eden Vali Hulusi Şahin, günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından öğrencileri uğurladı.

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Hanımınçiftliği Gençlik Merkezi koordinatörlüğünde Malatya İlinin tarihi-kültürel ve sosyal yerlerinin tanıtımı ve Giresun İlinden gelen gençler ile birlikte yapacağı çeşitli sosyal etkinlikler ile sosyal farkındalığı artıracak faaliyetler yapılacak. Program kapsamında Levent Vadisi, Battalgazi Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray, Arslantepe Höyüğü, Yeşilyurt Müze ziyareti, Sanat Sokağı gezileri ile Malatya İlinin tanıtımı yapılması ve Şehitlik Ziyaret, Kuş Evi Yapımı, Kalem Dağıtımı ile sosyal farkındalığın artması planlandı. >> HABER MERKEZİ

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR