Spor
Giriş Tarihi : 04-10-2021 18:04   Güncelleme : 04-10-2021 18:26

Amatör Spor Haftası Malatya’da Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘’Amatör Spor Haftası’’ Malatya’da renkli görüntülerle başladı.

Amatör Spor Haftası Malatya’da Başladı

Katılımcılar, Kernek Parkından başlayarak, kanal boyu güzergâhından Millet bahçesine kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Burada yapılan saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, bir konuşma yaptı. Kayhan konuşmasında tüm vatandaşları spor yapmaya davet ederek şu ifadeleri kullandı. “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da büyük heyecan ve coşkuyla kutlanıyor. Amatör Spor Haftası adından da anlaşılacağı üzere İlimizde de sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, spora yeni başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amacıyla düzenlenmiştir. 1 Hafta boyunca düzenlediğimiz Amatör Spor Haftası Etkinlikleri çerçevesinde insanlarımızın spora kazandırılmasını özelliklede çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimiz olacaktır. Sporun herkes tarafından yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. Gençlerimizin aynı zamanda da zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araçtır. Spor; Birleştirici güçtür, dayanışmadır. Bu güç ve dayanışmanın üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur. Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan arınmış olarak garanti altına alabiliriz. Bu çerçevede gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin sayılarını artırılmalı, başarılı sporcularımızın rol model olabilecek örneklerimizi tanıtmalı spor bilinci ve kültürünün oluşturulması öncelikli hedeflerimiz olacaktır. Bu vesile ile Amatör Spor Haftası Etkinlikleri boyunca yapılacak olan müsabakaların fair play çerçevesinde geçmesini temenni ediyor müsabakalarda görev alacak, tüm sporcularımıza, antrenörlerimize ve diğer paydaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Gençlik ve Spor İl müdürlüğümüz tarafından 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanacak olan Amatör Spor haftasında tenis bilardo masa tenisi basketbol Eskrim satranç atletizm yüzme ve değişik spor müsabakaları yapılacaktır. Müsabakalarda derece alan sporcular ödüllendirilecektir.”

Malatya’da Sporu En Üst Seviyeye Çıkarmak İçin Çalışıyoruz

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Malatya Şube Başkanı Seyfullah Özdemir ise konuşmasında; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl birlikte düzenlemiş olduğu geleneksel amatör spor haftası şenliklerine Hoş geldiniz. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Malatya göreve başladıktan sonra, gerçekten Malatya’nın çehresinde spor anlamında çok büyük değişiklikler meydana geldi. Bu nedenle kendisine şükranlarımı sunuyorum. Gecesini gündüzüne katarak Malatya’mıza, hem tesisleşme yönünden, hem de sportif alanda çok büyük hizmetler yapmıştır.  Gerek tesisleşme yönünden gerek sportif faaliyetler yönünden gerçekten Malatya ve çok büyük bir emek ve Efor sarf etmektedir. Ben Amatör Spor Kulüpleri adına kendisine şükranlarımı sunuyorum. Her zamanı Müdür ben yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Malatya'da sporu daha üst seviyeye getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bunu bir kez daha sizlerin huzurunda da ifade etmek istiyorum. Amatör haftanız kutlu olsun.  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çok güzel müsabakalar organize etmiş. Güzel bir faaliyet programımız. Sporcu kardeşlerimiz bu faaliyet alanında en iyi şekilde hem kulüplerini temsil edecek hem de sportif faaliyetlerini icra edeceklerdir. Amatör haftanız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun ortaklaşa olarak hafta süresince çeşitli etkinliklerin yapılacağı ifade edildi.   

A.Vahap Kaygusuz – A.Nihat Yavuz