Spor
Giriş Tarihi : 06-08-2021 17:12   Güncelleme : 06-08-2021 17:12

Altyapıya En Fazla Yatırım Yapan Kulüp

​​​​​​​ Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, kulüpteki tesisleşmeye ve altyapıya dikkat çekerek, ”Yeni Malatyaspor futbol tarihinin tesislere ve altyapıya en fazla yatırım yapan tek yönetimi belki de biziz.” dedi.

Altyapıya En Fazla Yatırım Yapan Kulüp

Yeni Malatyaspor ’un borç miktarı ile ilgili detaylı bilgi veren Başkan Gevrek,” Sahalarımızı yeniledik ve Orduzu Pınarbaşı’ndaki Nurettin soykan tesislerini beş yıldızlı bir otel haline getirdik. Tesisleşmeye 35 milyon tl civarındaki para harcadık. Yayıncı kuruluş ile TFF’nin yenilediği sözleşme yüzünden de 37 milyon lira kesinti oldu. 25 milyonluk kur farkı da dahil edildiğimde toplam rakam 100 milyon TL. TFF geçen sene ne kadar kesinti yaptı, ne kadar kur farkı oldu? Bunların hepsinin kanıtı var. Bu borç nasıl yapıldı? Diyenler, hepsini inceleyebilir. Biz zorluklarla mücadele ederken, yeni Malatya sporumuzu yine de borcu en az olan ilk beş kulüp arasına koymayı başardık. Evet. Borcu olan bir kulübüz: ama aynı zamanda yatırım yapan da bir kulübüz. 75 milyon TL borcu çevirmek zor mu? Bence kolay.” diye konuştu.

“AZ MALİYETLE FUTBOLCU ALIP SATAN TEK KULÜBÜZ “

Futbolcu maliyetleri konusuna değinen Başkan Gevrek,” Afrika'daki ve diğer ülkelerdeki genç futbolcuları 50 bin dolar bonservis bedeliyle alarak 2 milyon gibi rakamlara satıp, kulübü yaşatmaya gayret ediyoruz. Yani, az maliyetle futbolcu getirip satan tek kulübüz. 7-8 oyuncu sattık. Bu yöndeki çalışmalarımız hâlâ devam ediyor. Yoksa süper lig'deki bir kulübü çevirmek kolay değil. Allah büyük. Yeter ki inanalım. İnşallah Malatya sporumuzu en güzel yerlere taşıyacağız.” ifadelerine yer verdi.

Az maliyetle kulübe katkı sağlayabilecek Futbolcuların transfer edildiğini kaydeden Başkan Gevrek, ”Menajerlere bakmam görüştüğümüz futbolcular var. İyi transferler yaparak en güçlü şekilde sezona gireceğiz. Hep beraber yaşadığımız başarıları Allah’ın izniyle tekrar yakalayacağız. Malatya'nın bir kurumunu temsil ediyorsam, burada 3 milyon kişinin hakkı var. Bugüne kadar çok şükür Allah bizi mahcup etmedi. Hiçbir menajere bakarak oyuncu almadım. Bunun altını çiziyorum. Biz Malatyaspor'a faydalı olan oyunculara baktık, menajere değil! Her gelen futbolcuyu değil, az maliyetle ve inandığımız oyuncuları kadromuza dahil ediyoruz.” sözlerini kullandı.

“ORTAK AKLA İHTİYACIMIZ VAR”

Zor bir sezon geçirildiğini ve Yeni Malatyaspor’a destek olunması gerektiğini vurgulayan Başkan Gevrek sözlerine şu şekilde devam etti,” Çok zor bir sezondu . Ligde kalmak başarı bu şehrin oylarıyla bir yerlere gelmişseniz siyasilere sesleniyorum beni sevin sevmeyin ama Malatyaspor'a destek olmalısınız. Derdiniz yeni Malatyaspor olmalı. Gelin tekrar iş birliği yapalım, hep birlikte hareket edelim. Çok zor bir seneydi. Zor şartlar altında mücadele ettik. Süper Lig’de kalmak bana göre büyük bir başarı. Yineliyorum; adını andığım kişilerden kim gelirse ve yönetime girmek isteyen olursa hızla kongre kararı alacağıma söz veriyorum. İstişare edelim. Güçlü bir yönetim için ortak akla ihtiyacımız var. Bizi seven, sevmeyen, Malatya’yı düşünen kim varsa o insanlarla oturup konuşuruz.”

Ebubekir Atilla