Spor
Giriş Tarihi : 02-08-2021 17:04   Güncelleme : 02-08-2021 17:04

Altın Eldiven: Ertaç

​​​​​​​ 2019-20 Sezonunda Gençlerbirliğı'nde forma giydikten sonra yeniden yuvaya dönen Ertaç Özbir. Yeni Malatyasporun Süper Lig’de kalmasında büyük bir rol oynadı. 32 yaşındaki deneyimli kaleci, bilinmeyen yönlerini taraftarlarla paylaştı.

Altın Eldiven: Ertaç

Süper Lig’de yaşanan son 2 talihsiz sezonun ardından Kaplanlar yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor. 2020/2021 sezonunda kurtarışları ile taraftarın kalbine taht kuran yetenekli oyuncu Yeni Malatyaspor dergisine yaptığı samimi açıklamaları ile gelecek sezona umutlu baktıkları mesajını verdi.

Taraftarın kendisine verdiği desteğin büyük olduğunu söyleyen Özbir,” Taraftarımıza çok teşekkür ederim. Buraya gelmemde çok önemli bir paya sahipler. Sosyal medya hesabıma her girdiğimde, mesajlarda sürekli gelmem için temennilerinler illettiler. Bunlar benim için sevindiriciydi. Bir yerden ayrılırken iz bırakmak ve daha sonra o yerin seni tekrar istemesi çok mutlu ediyor. Bütün şehre ve taraftarlara selamlar olsun. En büyük hayallim, ülkemizi uluslararası platformda temsil etmek. Fikirlerimle, davranışımla ve futbol ile ülkeme faydalı olmayı isterdim. Keşke imkanım olsaydı da bunu yapabilseydim, bir el uzatabilseydim. Amacım; Malatya'yı, Avrupa'da yeniden gururlandırmak. Yeni Malatyaspor'u ilk 5'e taşıyarak Avrupa şansını yakaladık. O dönem ayrılmam gerekiyordu. Yuvaya döndüğüm için çok mutluyum. Bazı şeyler kötü gitmiş olabilir zamanla düzeleceğini ve Avrupa heyecanını yeniden yaşayacağımıza inanıyorum. Ama tekrardan geldik, eski günlere dönmek için. Oynarız veya oynamayız önemli değil. Takıma yardımcı olabilirsek ne mutlu bize.” dedi.

PEPE REINA'DAN ESİNLENDİM

25 Numaralı forma ile devam edeceği meajını veren yetenekli Kaleci, neden 25 numarayı seçtiğine dair,” Pepe Reina mesela; onu çok severdim. 25 numara giyerdi. Ondan esinlendim. 2008-2009 sezonuydu, ondan gördükten sonra bir sempatim oluştu. Daha sonra 25'in uğruna inandım. Birkaç defa değiştirdim; ama iyi gelmediğini gördüm ve bir daha da 25 numaralı formayı bırakmadım. 25, 55, 65 fark etmiyor aslında. Belli bir tecrübeye geldim şuan.” açıklamalarında bulundu.

Genç Futbolculara tavsiyelerde bulunan Özbir,” Hayatımda her zaman forvet olmak isterdim. Oğlum Arş'ın ilerleyen dönemlerde futbolla ilgili bir planı olursa forveti tercih etmesini isterim. Genç futbolcular çok azimli. Hep si çok çalışıyor. Hayata açlar ve daha fazla enerjileri var. Onlara mesajım: Sürekli hedefinize yürüyün.” ifadelerine yer verdi.

ADEM ÇOK TECRÜBELİ

Takım arkadaşları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Özbir,” Adem Büyük ve Tetteh tecrübeli isimler. Semih Kaya'nın da şakacı bir kişiliği var. Kariyerim boyunca birlikte oynadığım en iyi futbolculara gelince. Kasımpaşa'dayken gerçekten kaliteli isimler vardı. İsveçli Andreas Isaksson'u sayabilirim. Çok iyi bir kaleciydi. Forvet olarak Nijaryalı Kalu Uche vardı ki, iyi bir futbolcuydu. Alman Fabian Ernst, Beşiktaş'tan Kasımpaşa'ya geldiğinde iyi bir kaptandı.” sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla