Genel
Giriş Tarihi : 05-07-2021 17:32   Güncelleme : 05-07-2021 17:32

Alternatif Köprü İçin Talimat Verildi

Beylerderesi (Turgut Özal) Viyadüğüyle ilgili de konuşan AK Parti MKYK ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Sayın Cumhurbaşkanımıza, Beylerderesi Viyadüğüne alternatif bir köprü talebimizi ilettik. Cumhurbaşkanımızda hem Tarım ve Orman Bakanımıza hem de Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza bununla ilgili kanaatlerini söyledi Bakanımız da Beylerderesi Viyadüğüne alternatif bir köprü çalışması için talimatlarını verdi.” dedi

Alternatif Köprü İçin Talimat Verildi

Milletvekili Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Karayolları 8.Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan ve ilgililerle bir araya gelerek, Malatya’daki karayolları yatırımları ve projelerini değerlendirdi.  Darende Gölbaşı kavşağından başlayarak Pütürge yol ayırımından Malatya-Elazığ yoluna bağlanacak 53,5 kilometre uzunluğunda yapımı devam eden Kuzey Çevreyolu çalışmalarını da yerinde inceleyen Çalık, kentteki karayolları çalışmalarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Ankara’da görüşüp, istişare ettiklerini söyledi.

“MALATYA’YA 8 MİLYAR TL’LİK YATIRIM YAPILDI”

Milletvekili Çalık, Bakan Karaismailoğlu’nun yatırımlarla ilgili gerekli talimatları verdiğini belirterek, karayolları yatırımları ve projelerini detaylı bir şekilde ele aldıklarını anlattı. 79 yılda Malatya’da sadece 36 kilometre bölmüş yol uzunluğu var iken son 19 yılda 407 kilometre bölünmüş yol yaptıklarını belirterek, 2023 yılına kadar da 39 kilometreyi de tamamladıklarında toplamda 482 kilometrelik bölünmüş yolun kente kazandırılmış olacağını belirtti.

“HEKİMHAN-KULUNCAK YOLUNUN EKSİK KALAN KESİMLERİNİN İHALESİNE ÇIKILACAK”

İl ve ilçe bağlantı yollarının hemen hemen tamamının bitmek üzere olduğunu dile getiren Çalık, “Akçadağ, Doğanşehir, Yazıhan yollarımız dahil olmak üzere Doğanşehir’de ilçe ve il bağlantı yollarımız tamamlanmış, sadece Doğanşehir ilçemizde rahmetli eski belediye başkanımız Vahap Küçük’ün bizden talebi olan 9 kilometrelik yolun 2,8 kilometresi kaldı. Ulaştırma ve Altyapı bakanımız Adil Karaismailoğlu ile konuştuk, yüklenici firmamızda çalışmalarını hızlandıracak. İlçe bağlantı yollarımız içerisinde Hekimhan-Malatya-Sivas yol güzergâhımızda Hekimhan yolumuz bağlanmış vaziyette. Hekimhan-Kuluncak arasındaki yolumuzu tamamladık. Sadece 27 kilometrenin 5,7 kilometresi kaldı. Sayın bakanımıza konuyu ilettik ve ihale talimatlarını verdi. Bölge müdürlüğümüz ihaleyle ilgili çalışmalarını yapıyor. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde Hekimhan-Kuluncak arasındaki 5,7 kilometrelik yolumuzun ihalesine çıkılmış olacak” diye konuştu.

“BEYLERDERESİ VİYADÜĞÜNE ALTERNATİF BİR KÖPRÜ İSTEDİK”

Beylerderesi (Turgut Özal) Viyadüğüyle ilgili de konuşan Çalık, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımıza, Beylerderesi Viyadüğüne alternatif bir köprü talebimizi ilettik. Cumhurbaşkanımızda hem Tarım ve Orman Bakanımıza hem de Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza bununla ilgili kanaatlerini söyledi. Viyadükte olan kazaları vatandaşlarımız bana nasıl iletiyorsa, bende aynı şekilde Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza gönderiyorum. Bakanımızda Beylerderesi Viyadüğüne alternatif bir köprü çalışması için talimatlarını verdi.”>>HABER MERKEZİ