Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 16:43
Advert

Advert

Almanya Vize Ücreti

Almanya vize başvuru formu doldurulduktan sonra işlem sırası vize ücretini yatırmaya gelecektir. Vize ücretleri her yıl yeniden düzenlenerek bildirilmektedir. Vize ücretleri başvuru anında vize danışmanlık firmasına ödenebilecektir. Eğer işlem konsoloslukta yapılacaksa randevuya her belge hazır olarak gidilmesi gerektiğinden vize ücreti yatırılarak konsolosluğa gidilmelidir.

Yaşam
Giriş Tarihi : 15-06-2022 17:15
Almanya Vize Ücreti

Almanya vize ücreti ne kadardır?

Vize ücretleri, vize türü ve yaş aralığına göre değişmektedir. 0-6 yaş arası ve 12 yaş ve üzeri olan kişiler için vize ücretleri farklıdır. Ulusal, eğitim, Schengen vize türlerine göre vize harç bedeli değişkenlik göstermektedir. Almanya vize ücreti TL olarak nakit bir şekilde kabul edilmektedir. Vize ücreti, vize işlemlerine istinaden Başkonsolosluk tarafından tahsil edilmektedir. Vize ücretinden muaf olmak için bazı niteliklere sahip olmak gerekmektedir. 90 günden az olan eğitim vizelerinde, programın tam zamanlı olması ve haftada en az 20 ders saati içermesi halinde vize ücreti muafiyeti uygulanmaktadır. Almanya vizeleri kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Vize türüne göre vize aidatı değişecektir. Vize danışmanlık firmaları, vize harcı dışında danışmanlık ücreti almaktadır. Bu vize danışmanlık ücreti Euro olarak ve kredi kartı ile ödemek mümkündür.

Almanya Schengen vize hizmetleri nelerdir?

Vize danışmanlık ücreti hangi hizmetleri kapsamaktadır? Vize danışmanlık firmalarından randevu alınarak vize için gerekli belgeler hazırlanıp teslim edilecektir. Randevu günü gelip firmaya gidildiğinde belgeler tek tek kontrol edilir, eksik ya da yanlış bir belge anında tespit edilip düzeltilmesi beklenir. Belgeler eksiksiz ve hatasız olduğu netleşince teslim edilebilir ve başvuru işlemlerini firma kişi adına gerçekleştirecektir. Geriye sadece belirtilen süre beklemek kalacaktır. Firmadan istenirse vize almış olan pasaport kargo ya da kurye ile teslim edilebilecektir. Tüm bunların dışında aracı firmaya başvuru için gidildiğinde fotokopi, belge doldurma, seyahat sigortası yaptırma, parmak izi alma, fotoğraf çektirme gibi işlemleri de bedeli ödenerek almak mümkündür. Ayrıca VİP ve ek danışmanlık hizmetleri de satın alınabilir. Almanya vizesi almadan önce pasaport sahibi olmak gerekmektedir.

Vize reddedilen kişiler vize ücretini geri alabilir mi?

Vize aidatını geri almak söz konusu değildir ama reddedilen vize için 1 ay içerisinde itiraz etmek mümkündür. Bir dilekçe yazarak itirazda bulunmak oldukça kolaydır. Verilen yeni tarihte vize başvurularını tekrar yapmak gerekecektir. Şayet ret kararına zamanında itiraz etmeyen kişiler yeniden vize harcı ödeyerek vize başvurusunda bulunabilecektir. Ret kararı ile karşı karşıya gelmemek için vize başvuruları için hizmet veren vize danışmanlık firmalarından destek almak mantıklı bir karar olacaktır. Vize tiplerine göre değişen vize ücretleri ayrıca çocuklar için de farklı olmaktadır. Vize ücretleri dönemsel olarak değişebildiğinden ödeme yapmadan önce en doğru bilgi alınmalı ve o şekilde ödeme yapılmalıdır.

Almanya vizesi kaç günde çıkacaktır?

Vize başvuruları genellikle belgeler teslim edildikten 1-2 hafta içerisinde sonuçlanacaktır. En çok göç alan ülkelerden biri olan Almanya’ya T.C. dışından gitmek için vize başvurusunda bulunan kişilerin vize sonuçlanma süresi biraz daha fazla olabilmektedir.

Almanya vize türleri nelerdir?

Turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, transit vize, Erasmus vizesi, dil okulu vizesi, yatırımcı vizesi, aile birleşimi vize, çalışma vizesi, şoför vizesi, kültürel ve sportif etkinlik vizesi vize türlerinden sadece bazılarıdır. Bunların dışında kısa süreli vize (C Tipi) ve uzun süreli vize (D Tipi) olmak üzere 2 çeşit vize de vardır. Tüm vize türleri ücret tarifesi hakkında bilgi almak için vize danışmanları ile detaylı görüşme yapılabilir.

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR