Genel
Giriş Tarihi : 11-02-2018 15:21   Güncelleme : 11-02-2018 15:21

'Alin PKK’yi, Vurun CHP’ye'

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kemal Kiliçdaroglu’nu sert sözlerle elestirerek, “Amasiz, fakatsiz terörle mücadeleye destek verdigini, dua ettigini göreniniz, ögreneniz bulundu mu? Alin PKK’yi, vurun CHP’ye” dedi

'Alin PKK’yi, Vurun CHP’ye'

Bahçeli, “Afrin sehir merkezine girmeyelim” diyen Kemal Kiliçdaroglu’nu hedef alarak, “Afrin’e girmeyin demek, PKK’ya ellemeyin, PYD’ye yanasmayin, Türkiye’ye saldirin demektir ve terör isbirlikçiligidir. Peki, Afrin’e girmeyeceksek, Zeytin Dali Harekâti’ni niye baslattik? Niye bunca emek ve sehit verdik? Dagda tasta terörist ararken, bunlarin kaçip sehir merkezine siginacagini, oradan da yeni kanli eylemlerini planlayacagini Sayin Kiliçdaroglu bilmiyor mu? Hadi bilmiyor olsun, bölgeyi tanidigini her firsatta ima ve ifade eden Muhasebeci Kenan da mi bilmiyor? Musul’da tekledi muhasebeci oldu, bari Afrin konusunda sikiyorsa dik dursun da görelim. CHP Genel Baskani’nin agzindan PYD/YPG’yi terör örgütü olarak duyaniniz oldu mu? Amasiz, fakatsiz terörle mücadeleye destek verdigini, dua ettigini göreniniz, ögreneniz bulundu mu? ABD’ye bir çift sözü, biraz tepkisi isitildi mi? Alin PKK’yi, vurun CHP’ye” ifadelerini kullandi.

“KIZILELMA DESEK, KILOSUNUN NE KADAR OLDUGUNU, NEREDE ALINIP SATILDIGINI SORARLAR”

CHP’ye elestirilerini sürdüren MHP lideri, “Bunlar, PYD/YPG’nin terör örgütü olduguna dair degerlendirme yapacak istihbari bilgiye, kurumsal yapiya da sahip degillermis. Kim diyor, CHP’li bir milletvekili, eski parti sözcüsü. Nerede diyor, milletin gözünün içine baka baka bir televizyon kanalinda. Sözün bittigi nokta burasidir. PYD’ye, YPG’ye, YPJ’ye sirtini yaslamak da böyle bir seydir. Bunlari söyledik diye fikir ve ülkülerimize çag disi diyenler dogrudur; zira ülkülerimiz çaglar açti, çaglar kapatti, nitekim çaglar bizden çok ama çok geride kaldi. Kizilelma desek, kilosunun ne kadar oldugunu, nerede alinip satildigini sorarlar. Ilay-i Kelimetullah desek saf saf degil, bön bön yüzümüze bakarlar, birden bire orak çekiçli günlerini hatirlayip derin bir ah çekerler, dertli bir of derler. Bunlar ki, anca falanimiza filan olurlar, unutmayin, kafamizi çevirdigimiz de yalan olup kurumus yaprak gibi savrulup giderler. Akif diyor ki, ‘Sahipsiz vatanin batmasi haktir, sen sahip çikarsan bu vatan batmayacaktir.’ Biz vatana sahip çikacagiz. Biz devlete sahip çikacagiz. Biz Cumhurun ittifakiyla, milletin mutabakatiyla gelecegimize sahip çikacagiz, bekamiza ve istiklal haklarimiza Allah’in izniyle leke düsürmeyecegiz. Karsimizda; CHP, IP, HDP, PKK, YPG, PYD, FETÖ, DHKP-C olursa olsun; bizim de milletimiz vardir, bizim de rahmetine sigindigimiz bir tek Allah’imiz vardir” diye konustu.

Türkiye’nin bir beka mücadelesi verdigini belirten ve milli mutabakatin önemin deginen Devlet Bahçeli, “Bekamiza, Istiklal haklarimiza Allah’in izniyle leke düsürmeyecegiz” dedi.