Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-03-2021 07:03   Güncelleme : 24-03-2021 07:03

Alıç Sirkesi Artık E Ticarette

Tamamen doğal ortamda yetişen Alıç Meyvesi Hekimhan Belediyesi öncülüğünde Alıç sirkesi tesislerinde Sirke üretimi için kullanıldı. Şimdi ise üretilen Alıç Sirkeleri “Hekimhan Sirke” markasıyla e ticarete girdi.

Alıç Sirkesi Artık E Ticarette

Bölgenin tarımsal zenginliğini ortaya çıkarmak için çalışmalar başlatan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Alıç Sirkesinin artık e ticarette olduğunu müjdeledi. Hekimhan Belediyesi tarafından kurulan hekimhansirke.com adresi üzerinden Alıç Sirkesi satışlarının başladığını aktaran Başkan Karadağ,” Uzun süredir üzerinde durduğumuz projelerimizden olan alıç Meyvesinin İlçe ekonomisine kazandırılmasında büyük bir yol kat ettik. Tesislerimizi kurduktan hemen sonra şimdi de e ticaret sitemizi kurarak satışlarımıza başladık. Kısa süre içerisinde İlçemizin altın meyvesi olan Alıcın sofralara ulaşmasını sağlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Hekimhansirke.com üzerinden satışı sağlanan Alıç Sirkesi Hekimhan İlçesinde yaşayan vatandaşların doğal ortamda topladıkları ürünler ile yapılıyor.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER