Malatya
Giriş Tarihi : 18-05-2015 19:49   Güncelleme : 18-05-2015 19:49

Alan bazli destek sart

Yazihan Ambarcik Köyü Sulama Birligi Kooperatifi Baskani Alaattin Korkmaz, “Malatyali çiftçilerin elektrik ve diger borçlarini karsilayabilmesi için sosyal bir yara açilmadan kesin bir çözüm yolu bulunmasini istiyoruz. Alan bazli destekleme tek talebimizdir” dedi

Alan bazli destek sart

BORÇLAR ÖDENMEDEN OLMAZ

Yazihan Ambarcik Köyü Sulama Birligi Kooperatifi Baskani Korkmaz, “Malatya çiftçisinin geçim kaynagi olan ayni zamanda milli ekonomiye döviz getirisi olan sehrin sembolü kayisi, geçen yil oldugu gibi Malatya’mizin kayisisi bölgemizde yüzde 90 olmak üzere ne yazik ki bu yildiz don felaketinde maruz kaldi. 2014 yilina ait mazot, gübre ve mazot gibi borçlarimizi ödeyemeden 2015 yilina ait mazot, gübre ve ilaç bakimi masraflarini karsilayamayacagiz asikardir. Yazihan Ambarcik Köyü Sulama Birligi Kooperatifi olarak barajdan elektrikli motorpompla sulama yapiyoruz.

NE YIYECEGIMIZI UNUTTUK

Ne yiyip ne içecegimizi bir kenara biraktik.  Önümüzdeki günlerde sulamaya baslamak zorundayiz. Kooperatif olarak aylik 20 bin lira elektrik parasi gelmektedir. Faturasi ödenmeyen borçlardan dolayi elektrik kesilmektedir. Iki yildir borçlu olan üyelerimiz bu parayi karsilayacak gücü yoktur. Dolayisiyla ilgili kuruma beyan ediyoruz. Yetkililerden istedigimiz en azindan çiftçinin elektrik borçlari ve diger borçlarini karsilayabilmesi için ilimizde ve bölgemizde sosyal bir yara açilmadan bir çözüm yolu bulunmasidir. Alan bazli destekleme tek talebimizdir. Siyasiler bizden oy istiyor, biz onlara kizmiyoruz. lütfen onlar da köylünün çitçinin dogal acizene taleplerini dikkate alinmasini istiyoruz” diye konustu.