Malatya
Giriş Tarihi : 09-12-2021 10:50   Güncelleme : 09-12-2021 10:50

Aksütlü ve Mollaibrahim’de ÇED Süreci Başladı

Yeraltı kaynakları ile zengin Hekimhan İlçesinde Aksütlü ve Mollaibrahim mahallelerinde yıllık 200 bin ton kapasiteli Profillit Ocağı için ÇED sürecinin başladığı duyuruldu.

Aksütlü ve Mollaibrahim’de ÇED Süreci Başladı

Malatya Valiliği tarafından yapılan duyuruda,” Malatya ili Hekimhan ilçesi Mollaibrahim ve Aksütlü Mahalleleri AR:202001620 Ruhsat Numaralı Saha mevkiindeki SKY Maden Ürünleri San ve Tic A.Ş. tarafından yapılması planlanan AR:202001620 ruhsat numaralı sahada 200.000 Ton/Yıl kapasiteli Profillit Ocağı projesi ile ilgili olarak Malatya Valiliğimize sunulan PTD dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED süreci başlamıştır. İlgililere ve Kamuoyuna duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

ÇED sürecinde Malatya Büyük Şehir Belediye Başkanlığı, Hekimhan Belediyesi Başkanlığı, MASKİ, Malatya il tarım ve orman müdürlüğü, Malatya sağlık il müdürlüğü, DSİ 92. Şube müdürlüğü, Malatya kültür ve turizm il müdürlüğü, Tarım ve orman bakanlığı 15.bölge müdürlüğü-Malatya şube müdürlüğü, Orman işletme müdürlüğü, Malatya yatırım izleme ve koordinasyon başkanlığı, Karayolları 8.Bölge müdürlüğü, TEİAŞ 13.Bölge müdürlüğü, Malatya il afet ve acil durum müdürlüğü, Akaryakıt ikmal ve Natopol tesisleri işletme başkanlığı Malatya işletme müdürlüğü ve Boru hatları ile petrol taşıma Aş. Kayseri işletme müdürlüğünün görüşleri istenecek. Onay alınması halinde Aksütlü ve Mollaibrahim mahallelerinde yıllık 200 bin ton kapasiteli Profillit Ocağı kurulacak.

 

>> Ebubekir Atilla