Malatya
Giriş Tarihi : 11-05-2017 17:38   Güncelleme : 11-05-2017 17:38

Akin’dan Gürkan’a Ziyaret

Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu Baskani Ihsan Akin, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan’i ziyaret etti. Baskan Gürkan, “Sivil toplum kuruluslarinin fikir ve düsünceleri bizim için önemlidir ve anlamlidir” dedi

Akin’dan Gürkan’a Ziyaret

Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu Baskani Ihsan Akin’i makaminda kabul eden Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu’nun ve Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi’nin çalismalarini yakinen takip ettiklerini belirterek, “Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi hakikaten birlikten çok platform haline geldi. Ihsan beyin oradaki çalismalari, faaliyetleri, gayretleri takdire sayan çalismalardir. Yakinen takip ettigim bir birlik olma hesabiyle de Malatya’daki koyun ve keçi yetistiricilerinin hem devletten kredi boyutu itibariyle, alma ve yararlanma boyutu itibariyle, hem de onlarin sartlarini iyilestirme noktasinda yaptigi çalismalar takdire sayandir. Kendilerini bu çalismalarindan dolayi tebrik ediyorum. Malatya’mizda en önemli birliklerden biri oldu. Bu çalismalarindan dolayi birlik baskanimizi kutluyorum, çalismalarinin devamini diliyorum” dedi. Sivil toplum kuruluslarinin önemine dikkat çeken Baskan Gürkan, “Bizim için sivil toplum kuruluslari, birlikler, dernekler, kanaat önderleri, yerel önderler anlamli ve önemlidir. Onlarin fikir ve düsünceleri, bizim yol haritamizi ve yön pusulamizi belirlemektedir. Bu anlamda da Ihsan bey kardesimizin düsünceleri, bizim için önemli ve manidardir. Bize sunmus oldugu öneriler için de kendisine tesekkür ediyorum” diye konustu.

 

AKIN: BEDENIMIZI TASIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ

Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu Baskani Ihsan Akin ise, “Çok degerli Battalgazi Belediye baskanimiza hem yetistiricilerimiz adina, hem çiftçilerimiz, hem üreticilerimiz ve Tarim Meslek Lisesi’ndeki özellikle ögrencilerimiz adina tesekkür ediyoruz. Çünkü Battalgazi Belediye Baskanimiz geçen yasanin bir sikinti vardi yollarla alakali, hemen müdahil olarak o sorunu çözdü. Tabi yayla yollari olsun, meralardaki gidisler, gelisler, yetistiricilerin problemleri olsun, yine yapilacak olan projelerle alakali her zaman yetistiricilerimizin yaninda olmustur. Biz Tarim ve Hayvancilik Platformu olarak da degerli baskanimizi ziyaret ettigimizde, 40 bin tane üyemizi temsilen ve oradaki oda ve baskanlarimizla birlikte ‘Malatya için yapilmasi gereken hangi proje varsa, sivil toplum kuruluslari ile birlikteyiz. Üzerimize düsen ne ise yerel yönetimler olarak, yeter ki üretim olsun, yeter ki memlekete bir çivi çakilsin, biz her zaman elimizi, bedenimizi tasin altina koymaya haziriz’ dedi. Ben bu anlamda belediye baskanimiza tesekkür ediyorum” ifadelerini kullandi.Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu Baskani Ihsan Akin, ziyaret esnasinda Baskan Gürkan’in isminin yazili oldugu ve Türkiye haritasinin yer aldigi bir haliyi Baskan Gürkan’a hediye etti.