Genel
Giriş Tarihi : 02-07-2017 17:03   Güncelleme : 02-07-2017 17:03

'Akilsiz Basin Cezasini Ayaklar Çeker'

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Kiliçdaroglu'nun yürüyüsüne isaret ederek, "Su anda akilsiz basin cezasini ayaklar çeker misali kendini yollara vurup Istanbul'a yürüyen CHP'nin basindaki zat, o dönem de bizim için seçimden sonra Basbakan yurt disina kaçacak tezviratlari yapiyordu. Bugün FETÖ ihanet çetesine ve onlarin dümen suyuna girerek ülkesine iftira atanlari korumak için yollari arsinlayanlari o dönemde de ayni çetenin ayakçiligini yapar görüyorduk" dedi

'Akilsiz Basin Cezasini Ayaklar Çeker'

Cumhurbaskani ve AK Parti Genel Baskani Recep Tayyip Erdogan, 1052 günlük aranin ardindan il baskanlari ile tekrar bir araya geldi. Parti genel merkezinde düzenlenen toplantida konusan Cumhurbaskani Erdogan, "16 Nisan halk oylamasinin ardindan 2 Mayis'ta partimize tekrar üye olmus, 21 Mayis'taki olaganüstü büyük kongremizde de delegelerimizin teveccühü ile genel baskanlik görevini devralmistim. Ardindan kongrede seçilen MKYK'yi toplayip, MYK'yi belirlemis ve çalismalarimizi hizlandirmistik. Bugün de partimizle iliskimizi hukuki olarak sona erdigimiz 2014 yili Agustos ayindan sonraki ilk il baskanlari toplantimizi icra ediyoruz. Esasen il baskanlarimizla daha sonra çesitli vesilelerle bir araya gelmis olmakla birlikte sahsimin da katildigi en son katildigim genisletilmis il baskanlari toplantimizi 18 Nisan 2014 tarihinde mahalli seçimlerin ardindan gerçeklestirmistik. Bu toplantida 30 Mart 2014 tarihinde yapilan mahalli seçimlerin muhasebesini gerçeklesmistir, seçim sürecinde nasil alçakça ve kallesçe saldirilara maruz kaldigimizi konusmustuk" ifadelerini kullandi.

HAFIZAYI BESER NISYAN ILE MALULDÜR

Cumhurbaskani Erdogan, konusmasinda sunlari kaydetti: "Hafizayi beser nisyan ile maluldür' derler. Seçim döneminde nasil kallesçe saldirilara maruz kaldigimizi konusmustuk. Su anda akilsiz basin cezasini ayaklar çeker misali kendini yollara vurup Istanbul'a yürüyen CHP'nin basindaki zat, o dönem de bizim için seçimden sonra Basbakan yurt disina kaçacak tezviratlari yapiyordu. Isin dogrusu çok partili hayatimizda siyasetin bu denli seviyesiz hale getirildigi, siyasetçilerin akillarini ve ruhlarini bu denli kiraya verdigi pek az seçim gördük. Bugün FETÖ ihanet çetesine ve onlarin dümen suyuna girerek ülkesine iftira atanlari korumak için yollari arsinlayanlari o dönemde de ayni çetenin ayakçiligini yapar görüyorduk. O dönemde sergilenen haysiyet cellatligina milletimizin itibar etmemesinin, tam tersine oynanan oyunu görerek güçlü bir sekilde arkamizda durmasindan birilerinin hiç ders çikarmadigi anlasiliyor. Artik çogu ya yurt disina kaçmis olan ya mahkemelerde adalete hesap veren FETÖ tetikçilerinin ellerine tutusturduklari malzemeler, kayitlar, tapeler üzerinden kendilerine ikbal devsirmeye çalisanlar hala ayni yerde debelenip duruyorlar."