Siyaset
Giriş Tarihi : 12-04-2013 17:46   Güncelleme : 12-04-2013 17:46

“Akil insanlar meclisten olusturulmaliydi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Baskan Yardimcisi Parti Meclisi üyesi Gülseren Onanç, “Akil insanlar meclisten olusturulmaliydi” diyerek, “Sürecin neler içerdigini bilmedigi halde, sürecin barisa yönelmesini isteyen bir CHP var. Akil insanlarin da Meclis içinden olusturulmasini arzu ediyoruz. Bu süreç sadece iki parti ile degil, diger partilerle de birlikte yürütülmesini arzu ediyoruz” dedi

“Akil insanlar meclisten olusturulmaliydi”

 Partisinin Malatya il binasinda basin açiklamasi yapan CHP Genel Baskan Yardimcisi Gülseren  Onanç, “Yapilan son anketlerde AKP’ye yönelik önemli kopuslar oldugu görülüyor.  AKP seçmeni, seçimde bir daha AKP’ye oy vermeyecegini söylüyor. Bu kopuslarin partimize nasil çekeriz,  seçimde nasil basarili oluruz onlarin yollarini ariyoruz” ifadelerini kullandi.

 Çözüm sürecine de temas eden Onanç, “Sosyal demokrat partisi olarak Kürt sorununa sahiplenmis ve çözüm  üretmis bir partiyiz” diyerek, çözüm süreci akil insanlar konusunda sunlari söyledi: “Nevruz’dan bu yana ki süreci önemli bir baslangiç olarak degerlendiriyoruz.  Silahlarin susmasiyla  baslayan baris sürecini çok önemli baslangiç olarak  algiliyoruz. Ama bir baslangiç oldugunu, bundan sonra  çok önemli bir demokratiklesme sürecine ihtiyaç oldugunu düsünüyoruz.   Parlamentonun Türkiye’yi demokratiklesme  reformu sürecine sokmasi gerektigine inaniyoruz.  Bu sürenin mecrasini meclise çekmemiz, ve CHP’nin de  bu süreçte aktif olarak  meclis çerçevesi içerisinde  yer almasini istiyoruz.

Sürecin neler içerdigini bilmedigi halde, sürecin barisa yönelmesini isteyen bir CHP var.  Akil insanlarin da meclis içinden olusturulmasini arzu ediyoruz. Bu süreç  sadece iki parti ile degil, diger partilerle de birlikte yürütülmesini arzu ediyoruz”

CHP  Il Baskani  Enver Kiraz sunlari kaydetti: “Bugüne kadar birçok parti üst düzey yöneticilerimizi Malatyalilarla bulusturduk” diyerek,  “Bu demektir ki, Malatya’nin sorunlarini genel merkez düzeyinde de ilgilendigimizi gösteriyor.  Bugünkü toplantimizda çözüm sürecini ve Kürt meselesini de yaklasan yerel secimi de degerlendirdik.” 

“Görüsmelerimizde gördügümüz Türkiye ve Malatya’nin yönetilemedigi ve sorunlarin her gün kat kat artigi gerçegi ortadadir” iddiasinda bulunan Kiraz, “ Bizler ve Malatya’da CHP var. Güzel günleri mutlaka arkadaslarimizla birlikte gerçeklestirecegiz” seklinde konustu.