Malatya
Giriş Tarihi : 18-03-2018 15:22   Güncelleme : 18-03-2018 15:22

Akçadagli Muhtarlar Kiraz’i Ziyaret Etti

Akçadag Muhtarlar Dernegi, CHP Il Baskani Enver Kiraz’i il baskanliginda ziyaret etti. Il-Ilçe ve Genel Kongrelerini gerçeklestiren CHP’ye tebrik ziyaretlerinde bulunan Dernek Baskani Gönültas, Baskan Kiraz’a Akçadagli sanatkârlarin yapmis oldugu porselen tabagi hediye etti

Akçadagli Muhtarlar Kiraz’i Ziyaret Etti

M. ALI GÜNAYDIN

Akçadag Muhtarlar Dernegi Baskani ve Bazi Muhtarlar, CHP Il Baskani Enver Kiraz’i tebrik ziyaretinde bulunarak basarilar temenni etti. Ziyaretlerden dolayi memnuniyetlerini ifade eden Baskan Kiraz, “Muhtarlar dernegimize ve muhtarlarimiza bu ziyaretlerinden dolayi tesekkür ediyorum. Muhtarlar her zaman kendi bölgelerinde en demokratik sekilde seçilen, demokrasinin en önemli unsuru olan ve herkesin aslinda oy verdigi bir siyasi partiden çok farkli olarak seçilen ve kendi bölgelerinde hizmet verirken, bu bakis açisi ile hizmet veren. Vatandasla, hizmet noktalari arasinda, bürokrasi arasinda bir görev üslenmeye çalisan önemli bir pozisyon olarak degerlendiriyoruz biz muhtarlarimizi. Muhtarlarimizin her söyledigi bizim açimizdan önemli ve degerli. Biz her zaman muhtarlarimizin özellikle görüsleri dogrultusunda hem siyasetimizi, hem de Malatya’ya bakis açimizi degerlendirmeye çalisiyoruz. Bu anlamda her zaman muhtarlarimizin emrinde oldugumuzu ifade etmek istiyorum” seklinde konustu.

KIRAZ, “TERÖR BIR INSANLIK SUÇUDUR”

Hükümetin elestirdiklerini ancak teröre karsi bir olmak gerektiginin altini çizen Baskan Kiraz, Terörün bir insanlik suçu oldugunu belirterek sunlari ifade etti, “Bir diger nokta tabi ki su, gerçekten ülke uzun süredir, terör belasiyla mücadele ediyor. Farkli terör örgütleri ile de son dönemlerde ülke karsi karsiya kaldi. Zaman zaman ifade ediyor ve hükümetin yapmis oldugu politikalari elestiriyoruz ama sunu da çok net altini çizerek ifade ediyoruz, terör nereden gelirse gelsin, kim tarafindan yapilirsa yapilsin, terörün susu, busu olmaz. Terör bir insanlik suçudur ve bütün insanliga karsi islenen bu suçlar bütün herkes tarafindan aslinda lanetlenmelidir. Terörle bas etmenin en önemli yollarindan bir tanesi de Millet olarak birlikte hareket etmektir. Birlikte hareket etme durma noktasinda üzerimize düsen her türlü destegi veren bir siyasi partiyiz. Bugün, Afrin’de de bir operasyon devam ediyor. Orada Sehitlerimiz de oldu, orada sehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve orada göreve devam eden, güvenlik güçlerimize de basarilar diliyorum, Allah yardimciniz olsun diyorum.”

“DOGRU ISLERDE YANLARINDAYIZ, YANLIS ISLERDE IKAZ EDIYORUZ”

CHP Il Baskani Enver Kiraz’a tebrik ziyaretinden bulunan Akçadag Muhtarlar Dernegi Baskani Eyüp Gönültas, Kiraz’a basarilarda bulunarak, “Biraz gecikmeli olsa da bir ziyaret gerçeklestirelim dedik. Biz Akçadag Mahalle muhtarlari dernegi olarak ilimizde, ilçemizde siyaset yapan memleket ve millet adina mücadele eden herkesle kol kola ele ele mücadele içerisindeyiz. Dogru yapilan islerde yanlarinda iken, yanlis yapilan islerde ise ikazlarimizi yapiyoruz. Siyasi hayatinda ise kendilerine basarilar diliyorum. Ülkemizin ve Milletimizin Afrin’de, silahli kuvvetlerimizin vermis oldugu terör ile mücadele var. Bu mücadelede de göstermis olduklari birlik ver beraberlikten dolayi tüm siyasi partilerimize tesekkür ediyoruz” diye konustu.