Malatya
Giriş Tarihi : 12-11-2017 15:36   Güncelleme : 12-11-2017 15:36

Akçadag’da Yol Çalismalari Sürüyor

Akçadag ilçesinde asfaltlama, genisletme ve stabilize yol çalismalarini yogun bir sekilde sürdüren Büyüksehir Belediyesi, ilçeye bagli 3 mahallenin daha yol sorununu çözüyor

Akçadag’da Yol Çalismalari Sürüyor

Tatarusagi Mahallesini Mihdere Mahallesine baglayan 8 kilometre uzunlugundaki yolda altyapi çalismalarini tamamlayan Büyüksehir Belediyesi, asfalt öncesi stabilize malzeme serimi yapiyor. Büyüksehir Belediyesi geçtigimiz yil genislettigi Kahyali mahalle yolunda ise altyapi ve stabilize çalismalarini tamamladi. Yol genisligini 3 metreden 8 metre genisligine çikaran Büyüksehir Belediyesi mahallenin en önemli sorununu çözmüs oldu.

“YOLLARIMIZ BERBATTI”

Tatarusagi-Mihdere yolunda yapilan çalismalari degerlendiren Mahalle Muhtari Deniz Polat, Büyüksehir Belediyesinin sorunlarin çözümü noktasinda gayretli sekilde çalistigini söyledi. Daha önceden berbat denecek yollara sahip olduklarini vurgulayan Muhtar Polat, “Büyüksehir Belediyemiz Akçadag’in yüksek bölgelerinde 3 yildir çalismalar yapiyor. Geçtigimiz yillarda mahalle yolumuz asfaltlandi, yeni baglanti yollari açildi. Bu yil da 2 mahalleyi bir birine baglayan yolumuz yapildi. Büyüksehir Belediye Baskanimiz Ahmet Çakir’a çok tesekkür ediyoruz” dedi. Kahyali Mahalle sakinleri de yapilan genisletme ve stabilize çalismalarindan duyduklari memnuniyeti dile getirerek Büyüksehir Belediyesine tesekkür ettiler.