Siyaset
Giriş Tarihi : 10-12-2013 15:08   Güncelleme : 10-12-2013 15:08

Akçadag Çantada Keklik Degil

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Agbaba, “ Akçadag Malatya’nin önemli ilçelerinden birisi. Uzunca süreden beri AKP iktidari , Akçadag’i çantada keklik görüyor. Ama Akçadag çantada keklik degil” dedi

Akçadag Çantada Keklik Degil

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Agbaba, Akçadag Ilçesi’nde çesitli ziyaretlerde bulundu. CHP Akçadag Ilçe Örgütü’nde Ilçe yönetimi ve aday adaylariyla bir araya gelen Agbaba, “Akçadag Malatya’nin önemli ilçelerinden birisi. Uzunca süreden beri AKP iktidari , Akçadag’i çantada keklik görüyor. AKP Malatya’ya ne verdi? Hepimizin alin teri olan Sultansuyu Harasi’ni yandaslarina peskes çekmeye çalisiyorlar. Oradaki damizlik inekleri göndermeye çalisiyorlardi biz önünde durduk, engel olduk. Gölpinar, Karapinar, Altunlu, Ikinciler, Kömekavak, Dedeköy, Ilica, Yagmurlu, Bahri’nin meralarini alip, kendi yandaslarina verdiler. Akçadag’in en verimli arazileri birilerine peskes çekildi. Bakkalin mi, marketin mi, çiftçinin mi kari var? Hangi Akçadaglinin kari var? Ikinciler Köyü’nde zehirli sudan 70 koyun zehirli sudan ölüyor. Bahri, Kürne, Kürecik , Gölpinar’da çiftçilik yapanlara tesvik vermiyorlar. Ama oradaki büyük arazi sahiplerinin ektigine de, biçtigine de para veriyorlar. Robin Hood zenginden alip, fakire veriyordu. AKP fakirden , yoksuldan alip zengine veriyor” dedi. Akçadag’da çiftçilik yapanlara tesvik verilmedigini iddia eden Agbaba, “Ama büyük arazi sahiplerinin ektigine de, biçtigine de para veriyorlar. Robin Hood zenginden alip, fakire veriyordu. AKP fakirden alip zengine veriyor.” ifadelerini kullandi.

 

AKÇADAGLILAR HAKLARINI ARAMIYORLAR

 

Yaklasan yerel seçimler ile ilgili görüs alisverisinde bulunan Agbaba, Seçim sürecine girildigini ifade ederek, “ Akçadag maalesef artik bürokraside etkili görevlerde yok. Akçadaglilar daha mi az çalisiyor? Hayir. Akçadaglilar haklarini aramiyorlar. Geçtigimiz günlerde bazi illerin belediye baskan adaylari açiklandi. Kamuoyunda çesitli tepkiler olustu. En dogru sözü de AKP Rize Merkez Ilçe Baskani yapti.’Biz koyunuz bize kasap gibi aday gösterdiler’ dedi. Malatya farkli durumda degil. Halkin istemesiyle, söylemesiyle olmuyor bazi seyler. ‘Bizim adayimizi halk degil, örgüt degil, oy verenler degil, Basbakan seçecek’ diyorlar.” Seklinde konustu. “Biz  adayimizi Akçadaglilar, Malatyalilar seçsin diyoruz. Baska partiler gibi davranmayacagiz. ‘Ceketimi assam kazanir’ anlayisina son verecegiz” diyen Agbaba sözlerini söyle sürdürdü: “Bu demokratik degil. Temayül yoklamasi yaptilar. Akçadag’da da, Malatya’da da . Ama sonucunu açiklamadilar. Ben o aday olan arkadaslarin yerinde olmak istemezdim. Çalisip çabalayacaksin, ama yoklamada ne kadar oy aldigini bilemeyeceksin. Kime oy çiktigini bilemeyeceksin. Milletvekilligi seçiminde de aynisini yaptilar. Ilk ona girenlerin hiçbirini listeye almadilar.”