Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 15:31
Advert

Advert

AK Parti’nin İnsan Hakları İle İlgili Raporu Genel Merkeze Sunuldu

Ak Parti İnsan Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kahraman Kavuk, partisi tarafından yürütülen İnsan Hakları İhlalleri Raporu ile ilgili konuştu. Araştırmalarının sona erdiğini ve raporun genel merkeze iletildiğini belirten Kavuk, “8 tane kurumu ziyaret ederek buradaki insan hakları ile ilgili bazı değerlendirmeler yapmıştık. Buradaki öneri ve şikâyetleri genel merkezimize rapor olarak sunduk. Önümüzdeki süreçte toplantı sonuçlarını paylaşacağız. İnşallah bu konulardaki iyileştirilmeler sağlanmış olacak.” dedi

Malatya
Giriş Tarihi : 23-06-2022 17:44   Güncelleme : 23-06-2022 17:55
AK Parti’nin İnsan Hakları İle İlgili Raporu Genel Merkeze Sunuldu

İnsan Hakları İhlalleri ile ilgili Ak Parti tarafından ülke genelinde İl Başkanlıkları seferber edildi. Malatya’da bu raporun oluşturulması için görevlendirilen Ak Parti İnsan Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kahraman Kavuk ve heyeti de bu kapsamda gerekli kurum ve kuruluş ziyaretlerini gerçekleştirerek raporunu oluşturdu.  Partisi tarafından yürütülen İnsan Hakları İhlalleri Raporu ile ilgili yaşanan son gelişmeleri aktaran Kavuk: “Ak Parti Malatya İnsan Hakları Başkanlığı olarak geçtiğimiz ocak ve şubat aylarında 8 tane kurumu ziyaret ederek buradaki insan hakları ve hak ihlalleri ile ilgili bazı değerlendirmeler yapmıştık.  Bu değerlendirmeler doğrultusunda biz buradaki önerileri, şikayetleri, değiştirilmesi istenilen konuları genel merkezimize rapor olarak sunmuştuk. Bu raporlar doğrultusunda mayıs ayının son haftası Ankara’da genel merkezimizde bir toplantı düzenlendi.  Bu toplantıya İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ ve  aynı zamanda Ak Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta katıldı. Onların katılımlarıyla birlikte biz bu konuları değerlendirdik, buradaki önerileri masaya yatırdık, bunlarla ilgili toplantılar düzenlendi. Önümüzdeki süreçte toplantı sonuçlarını yine sizlerle birlikte paylaşacağız.  Buradaki iyileştirilmesi istenen konuları biz genel merkezimize taşımış olduk, inşallah orada da bu konulardaki iyileştirilmeler sağlanmış olacaktır.

“MALATYA’DAKİ KURUMLARIMIZDA ÇOK FAZLA BİR SORUN YOK”

Malatya’nın yerelinde baktığımız zaman çok şükür Malatya’daki kurumlarımızda çok fazla bir sorun yoktu ama tabi bunların içlerinde tabiki sorun olmuş olan durumlarda vardı.  Bunları yazılı ve sözlü olarak bildirdik.  Mesela Aile Ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından bir konu gündeme gelmişti. Engelli vatandaşlarımıza bir bedel yardım yapılıyordu devlet tarafından bu yapılan yardımlarda bir limit vardı bir baren vardı  o baren de  ailenin içinde başka  gelir olduğu zaman aşılabiliyordu. Aştığı içinde özellikle zihinsel engelliler için bu bir sorun teşkil ediyordu ve o engelli vatandaşımız o bedeli alamıyordu.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkililerine durumu ilettik onlara önerilerde bulunduk, önerimizi olumlu karşıladılar. En kısa zamanda da bununla ilgili bir çalışma yapacaklarını dile getirdiler.  Bunun gibi bir çok konuyu gündeme alıp değerlendirdik. Hasta hakları ile ilgili de sağlık il müdürümüz tarafından bu sorun dile getirildi. Bu şikayetler sadece doktorların şikayetinden oluşmuyordu aynı zamanda hastaların ve hasta yakınlarının da uğradıkları hak ihlalleri olarak şikayetler, öneriler dile getirildi.  Bu da özellikle gündeme gelen konulardan biriydi. Bu konuyu da aynı şekilde iletmiş olduk.” ifadelerine yer verdi.  

Hanife Yiğit 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR