Malatya
Giriş Tarihi : 01-06-2017 17:37   Güncelleme : 01-06-2017 17:37

“ Ak Parti’nin Altini Oyuyorlar”

Ak Parti Merkez Demokrasi Hakem Kurulu üyesi ve Gaziantep Milletvekili Samil Tayyar, FETÖ çati davalari ile ilgili çarpici açiklamalarda bulundu. Ak Parti’ye kumpas hazirlandigini söyleyen Tayyar, “Maalesef mahkemelerde FETÖ saniklarinin psikolojik üstünlügü var” dedi

“ Ak Parti’nin Altini Oyuyorlar”

Samil Tayyar, özel bir televizyon kanalinda yaptigi degerlendirmede Türkiye'de görülen FETÖ çati davalarinda saniklarinin psikolojik üstünlügü oldugunu söyledi. FETÖ çati davalarina dikkat çeken Tayyar "Türkiye'nin her yerinde görülen çati davalarinda bir problem var. Maalesef mahkemelerde FETÖ saniklarinin psikolojik üstünlügü var." dedi. Tayyar, nasil asilabilecegi yönündeki soruya ise “Birkaç yolu var. Bunu televizyon ekranindan söylemek dogru degil. Insallah ilgili yerlere iletecegiz. Gözlem ve kanaatlerimizi burada paylasiyoruz. Neler yapilmasi gerektigine dair önerilerimizi de söyleyecegiz” dedi.

 

AK PARTI’YE KUMPAS IDDIASI
 

FETÖ davalarini yakindan takip ettigini ifade eden Tayyar, Ak Parti’ye kumpas hazirlandigini da kaydetti. Tayyar, “Bu böyle gitmez. Yargida bir direnç basladi. Yargidan bir dip dalga geliyor. Bunun iyi okunmasi lazim. FETÖ davalarinda Ak Parti’ye kumpas kuracaklar diye söylemistim. Darbe davalari üzerinden Ak Parti'ye ayri bir kumpas hazirlaniyor” seklinde konustu.
 

DARENDE KAYMAKAMI BILAL ERDOGAN’IN ISMINI VERIYOR
 

Bilal Erdogan’in isminin de tutanaklara yansidigini ileri süren Tayyar “Birçok ilde Cumhurbaskanimiz ve milletvekillerimizin ismini tutanaklara geçiriyorlar. Bir ciddi network olusturdular. Bunu bilinçli yapiyorlar. Inanilmaz profesyoneller. Onlarla mücadele edecek bir merkez yok. Malatya Darende Kaymakamini aliyorlar, ‘Benim referansim Bilal Erdogan’ diyor. Tutanaga giriyor. Bilmem ne, yaz. Hepsi bunlarin tek tek yaziliyor. Bunlar kademe kademe basina servis edilerek, kullanilacak. Daha sonra dava konusu haline getirecekler” ifadelerine yer verdi. Tayyar, Ak Parti’nin altinin oyuldugunu savunarak, bu durumun ise Ak Parti ve Adalet Bakanligi tarafindan fark edilmedigini belirterek “Ak Parti'nin altini oyuyorlar. Çok açik söylüyorum. Bu davalar üzerinden AKP'ye ayri bir kumpas hazirlaniyor. Bu maalesef bizim Ak Parti tarafindan ve Adalet Bakanligi tarafindan fark edilebilmis degil” dedi. Tayyar, sözlerine söyle devam etti: "Bunlar nasil yapiliyor. Kriptolar var. Bizimle ayni dünyayi paylasmayan, bize düsmanligi olan var. Ulusalcisi, laikligi, sekülercisi var. Bir de bize yakin diye düsündügümüz, tasavvur ettigimiz ama risk almayan, tirsik tipler var. Yargida hayli fazla. Ve bunlar ellerini tasin altina koymuyorlar, risk almiyorlar ve hiçbir mücadelenin içerisinde degiller. Ama maalesef bu arkadaslar da bizim arkadaslarimiz tarafindan korunarak, iyi yerlere getiriliyorlar. Iyi adammis ne yapayim, kardesim. Biz Kizilay’a sube müdürü aramiyoruz. Bize yigit, yürekli adam lazim. Liyakat sahibi olacak, cesur olacak, yürekli olacak. Bir de ibadetini yapiyorsa o ayri bir güzelliktir. Ama Allah’a karsi hükümlülügünü yerine getiriyor. Tercih sebebi olamaz. FETÖ ile mücadelede elini tasin altina koymuyor. Risk almiyor, mücadele etmiyor, kavga etmiyor, kaçiyor, tirsiyor, korkuyor. Ne yapacagiz. Alalim onlari biz Diyanet’e verelim, Diyanet’in personeli olsunlar."