Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 10:27
Advert

Advert

Ak Parti'de Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından “Daraltılmış İl Danışma Meclisi” Toplantısı yapıldı. Toplantıda Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık “Ak Partinin 20 yılını birinci dönem olarak görüyoruz. Şimdi sıra Ak Partinin ikinci 20 yılında. Türkiye’yi ikinci 20 yılda hizmet etmek adına emin adımlarla hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. “dedi. Ayrıca Çalık Malatya Adalet Sarayı’nın 2022 yatırım programına alındığını da duyurdu. 

Siyaset
Giriş Tarihi : 15-01-2022 23:24   Güncelleme : 17-01-2022 13:09
Ak Parti'de Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Kongre ve Kültür Merkezinde Ak Parti Malatya Teşkilatı; “Daraltılmış İl Danışma Meclisi” Toplantısını İl Başkanı İhsan Koca, Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Ahmet Çakır, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Sinan Özhüsrev, İlçe Belediye Başkanları, il ve ilçe parti teşkilat mensupları ve çok sayıda parti üyesinin katılımıyla gerçekleştirdi.  Toplantıda partinin geldiği noktaya dikkat çekilerek şimdiye kadar yapılan projelerden, çalışmalardan bahsedildi. Ayrıca geleceğe yönelik atılması gereken adımlar, dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde de durularak öneriler sunuldu, eleştiriler yapıldı, istişareler edildi.  
Toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan İl Başkanı İhsan Koca, “ Uzun zamandır pandemi nedeniyle danışma meclisi toplantılarımızı sağlıklı bir şekilde yapamadık.  Bugünden itibaren yeni bir formatla danışma meclislerimizi tekrardan başlatmış oluyoruz. Bundan sonraki süreçte de her ay bu toplantılarımızı yapmayı planlıyoruz.” ifadelerine yer verdi.  İlçe belediyeler adına söz alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, ilçeye yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Yapmış olduğumuz temel belediyecilik hizmetlerinin yanında, sosyal ve kültürel belediyecilik de son dönemlerde özellikle kadın aile gençlik ve spor çevre ile ilgili yaptığımız yatırımlarla da Yeşilyurt marka belediyelerden bir tanesi olmaya başladı. Hedeflemiş olduğumuz hem mali anlamda hem de söz vermiş olduğumuz projelerin oluşturulması noktasında da büyük bir gayretle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Şehrimizin daha yaşanabilir daha kaliteli yaşam seviyesi yüksek bir hale getirmeye de gayret ediyoruz” şeklinde konuştu. İlçe teşkilat başkanları adına konuşan Ak Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci de şunları kaydetti:  “2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı hız kesmeksizin sürdürüyoruz. Malatya teşkilatı olarak Türkiye’ye rol model olmaya devam ediyor bu vesileyle de tüm kademelere şükranlarımı arz ediyorum.  Terimiz soğumadan şehrimizin her tarafına ayak basmanın ve her insanımıza dokunmanın gayreti içinde olacağız.” 
“BU ÇIKTIĞIMIZ YOLDA DURMAK YOK YOLA DEVAM EDECEĞİZ”
Ak Parti’nin 2002 seçimlerinden sonra başarılarını katlayarak ilerlediğinin altını çizen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “2002 seçimleri milletin teveccühü ile iktidara gelinmesi ve bu süreç içerisinde 15 seçim yaptık. 15 seçimde referandum, genel seçim, yerel seçim, cumhurbaşkanlığı seçimi olarak hepsinde Ak Parti başarısını katlaya katlaya devam etti. Yerel yönetimlere geldiğimizde 2004 de yerel kalkınma başlıyor dedik. Yerel anlamda alt yapı yok, üst yapı yok, ulaşım, trafik, sosyal, kültürel anlamda her tarafta problemler. Yerel kalkınma anlayışı içerisinde hanlar, hamamlar, kümbetler, türbeler, kışlalar, surlar, namazgahlar hepsi birden ayağa kalktı. 2009’a geldik işimiz hizmet gücümüz millet dedik ve yola devam ettik. 2014 de geldik daima hizmet daima millet dedik yolumuza devam ettik. 2019’a geldik tevazu, samimiyet, gayretle memleket işi gönül işidir ve gönül belediyeciliğini ihdas ettik. Bu çıktığımız yolda durmak yok yola devam edeceğiz. Gelin tanış olalım işi kolay kılalım sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz. Son süreçte özellikle parti 20 yıldan beri hiçbir şey yapmamış gibi büyük bir dünya krizi ile beraber yaşadığımız pandemi ve ekonomik daralmanın global anlamda Türkiye’ye yansımaları ister istemez bizi de etkiliyor. Bir aile içerisinde düşüp kalkma sıkıntılarımız olabilir ama onu el birliğiyle gönül birliğiyle el ele aşacağız. Birinin açığını arayarak kendimize o konuda bir hesap yapmayacağız. Birinin başarısızlığında kendi başarısızlığımıza da aramayacağız. Birinin ayıbında kendi geleceğimizi istikbalimizi de görmeyeceğiz. Kaldı ki elhamdülillah biz Müslümanız Müslümanın birinci görevi Allah Teâlâ diyor ki birinin ayıbını kapatırsanız yarın Cenabı Allah’ta mahşerde ayıbınızı kapatır.  Bu konuda bütün arkadaşlarımızın kendine çeki düzen vermesi lazım. Hoş görümüz var gönlümüz geniş ancak bize iftira atanları partimizi itibarsız hale getirmeye çalışanlara müsaadede etmeyeceğiz müsemma da göstermeyeceğiz.  Bir kere herkes kendi işini yapacak.  Bu bir özeleştiridir.  Bu konularda gerekli hassasiyeti göstereceğiz partimizi daha ileriye taşınması noktasında elimizden gelen gayreti ve çabasını göstereceğiz.  Bir olmamız iri olmamız diri olmamız hep birlikte Malatya ve Türkiye olmamız gerekir.” sözlerine yer verdi. 
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’ Yİ HEDEFLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ”
Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemeyenlerin ülkeye verdiği zararların bitmediğini vurgulayan Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır şunları söyledi: “İlk dönemlerde darbe girişimleri, PKK terör örgütünün ciddi manada desteklenmesi her bölgeden saldırması bunun devamında FETÖ terör yapılanmasının ülkemize verdiği zarar hiç bitmiyor. Akabinde de ekonomik saldırı bunların tamamı güçlenen bir lider büyüyen Türkiye’nin güçlü bir Türkiye’nin önünün kesilmesi hesabı vardı. Ülkeyi parçalama hesapları vardı. Ama hiçbir hesap tutmadı. Çünkü biz sadece huzurlu, istikrarlı ve insan odaklı bir yönetim anlayışı ile yolumuza devam ediyoruz. Güçlü Türkiye’ yi de inşallah bu doğrultuda hedeflerine ulaştıracağız.” 
“ŞİMDİ SIRA AK PARTİNİN İKİNCİ 20 YILINDA”
Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise Parti olarak istişarelerin önemli olduğuna dikkat çekerek şunları aktardı: “Parti olarak dünyanın en fazla üyesine sahip olan bir sivil toplum örgütüdür. Parti olarak istişaremizin bizim en önemli ayağımız ve icraatımız. Partimizin kurulduğu andan itibaren danışma toplantılarımızı yaparız. 20 yıl devam ettiğimiz danışma toplantılarımızın uzun bir ara pandemiden sonra yapmış oluyoruz. Ak Parti 20 yaşında biz Ak Parti olarak 20 yıldır Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Ak Partinin 20 yılını birinci dönem olarak görüyoruz. Şimdi sıra Ak Partinin ikinci 20 yılında. Türkiye’yi ikinci 20 yılda hizmet etmek adına emin adımlarla hep birlikte yürümeye devam edeceğiz” 
MALATYA ADALET SARAYI 2022 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI
Ayrıca Çalık, Malatya’da mevcut adliye binasının yetersizliğinden dolayı farklı noktalarda yürütülen adalet hizmetlerinin Malatya Yeşiltepe’deki eski askeri hastanenin bulunduğu alanda yerel mimariye uygun olacak şekilde yapılacak yeni adalet sarayı ile birlikte tek çatı altında toplanacağını söyledi.  Çalık, Adalet Sarayının yaklaşık 150 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edileceğini ve adalet hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlayacağını, aynı zamanda vatandaşlara daha uygun imkanlar ile hizmet edilebileceğini ifade etti. Ardından toplantıda Çalık Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü de aradı. Bakan Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Malatya’ya dört dörtlük, Türkiye’nin en güzel Adalet Sarayından birini kazandıracaklarını belirterek, “Malatya her şeyin en güzeline layık. Adalet Sarayı binamızı yatırım programına aldık. Hayırlı olsun” dedi. Çalık, Adalet Sarayının yatırım programına alınmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e teşekkür etti.

Hanife Yiğit 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR