Siyaset
Giriş Tarihi : 01-01-2014 11:38   Güncelleme : 01-01-2014 11:38

AK Parti ziyaretlerini sürdürdü

Malatya Belediye Baskani ve AK Parti Büyüksehir Belediye Baskan adayi Ahmet Çakir, AK Parti Malatya Milletvekili H. Cemal Akin, Il Baskani Bülent Tüfenkci, Il Baskan Yardimcisi I. Gürbüz Yilmaz ve beraberlerinde AK Parti Il Teskilat yöneticileriyle istisarelerde bulunmak amaciyla Malatya Emlakçilar Odasina gitti

AK Parti ziyaretlerini sürdürdü

Oda Baskani Ali Özgül, “30 Mart 2014 tarihinde yapilacak seçimlerin ülkemize, milletimize ve baskanima hayirli olmasini temenni ediyorum” dedi.

TÜFENKCI: KIMLERE YARADI

AK Parti Il Baskani Bülent Tüfenkci, “17 Aralik operasyonu kimlere yapiliyor diye baktigimda esasinda Ak Parti üzerinden Türkiye’ye yapiliyor ama esas olarak da emlakçilara ve finans çevrelerine yapiliyor. Istanbul biliyorsunuz dünyada emlak stokunun yükseldigi, deger kazandigi New York, Paris, Londra gibi sehirlerden bir sehir haline gelme yolunda hükümetimizin kararli ve istikrarli bir çalismasi vardi. Yine ta aylar önce basbakanimiz Istanbul’u finans merkezi haline getirecegiz diye ifade etmisti ve Ortadogu’da New York’un rakibi olmasi yolunda çok ciddi özellikle Arap dünyasina ve Ortadogu’ya, Türki cumhuriyetlere yönelik finans merkezi haline getirmenin hesaplari yapiliyordu. Bir takim çevreler özellikle Türkiye’nin bu sahlanisindan, kalkinmasindan ve kendilerinden bagimsiz hareket etmesinden ciddi anlamda rahatsizlik duydular” diye konustu.

ÇAKIR: HER SEÇIM ÖNCESI YASANIR

Belediye Baskani Ahmet Çakir, her seçim öncesinde oldugu gibi bu seçim öncesinde de birtakim olaylarin yasandigini kaydederek, sunlari bildirdi: “Ama halkimiz sagduyusuyla bu tür olaylara meydan vermedi, firsat vermedi. Neticede bu sandikta da insallah yine halkimiz bilinciyle bugüne kadar basta hükümetimizin yapmis oldugu o büyük degisimlerin reformlarin bilincinde. Dolayisiyla yerelde yapilan hizmetlerin farkinda. Dolayisiyla sagduyuyla yine sandiga gidecek insallah, basta hemserilerimiz olmak üzere Türkiye’de oynanan oyunlar, sandiga geldigi zaman bozuluyor. Bizler tabi yerel yönetim olarak Malatya’nin gelismesi için önemli çalismalar yaptik. Mutlaka büyüksehirle birlikte daha farkli bir çalisma içerisine girecegiz. Daha kapsamli çalisma programlari hazirliyoruz. Ilçelerimize. Beldelerimize, köylerimize bu dönem fazla yatirim nasil getirilir diye büyüksehir yasasi çikarildi. Bu yasa, hem yerinden yönetimin güçlendirilmesi hem de yatirimin daha saglikli bir sekilde dagilmasi açisindan çok önemli. Temel hedefimiz, Malatya’yi bölgede cazibe merkezi haline getirmektir. Malatya’nin degisim ve dönüsümü büyüksehirle birlikte daha da artacak ve daha saglikli kentlesme olacak. Yesil alanlar, tarim alanlarini daha saglikli sekilde koruma firsati olacak. Yapilasmanin, konut bölgelerinin, sanayi alanlarini daha saglikli bir sekilde tespit edilerek kentin genel olarak saglikli bir sekilde planlama firsati yakalanmis oluyor Büyüksehirle birlikte.”

AKIN: HEP ALEYHTE KONUSTULAR

AK Parti Malatya Milletvekili H. Cemal Akin, Malatya’nin her geçen gün biraz daha gelistigini vurguladigi konusmasinda sunlara yer verdi: “Malatya’miz zaman içerisinde Büyüksehire hazirlanmisti. Benim hizmette oldugum dönem içerisinde kentsel dönüsümleri baslatmistik. Ancak Malatya büyüksehir statüsüne kavusunca insallah hizmetlerimiz bereketlenerek devam edecek. Belediye baskanimiz AK Parti belediyecilik anlayisi içerisinde Malatya’miza Malatya insaninin özlemini duymus oldugu bir güzellik katacak ve kazandiracak. Tabi bu son olaylari en anlamli sekilde degerlendirecek olanlar sizlersiniz, yani emlakçilar ve emlakçilar odasidir. Hatirlayin bizler üçüncü havaalaninin temelinin attigimiz zaman kimler karsi çikiyordu. Yahut bogaz köprüsüne 3. Köprüyü yaparken kimler karsi çikiyordu. Ve yine Anadolu ile Avrupa yakasini birlestirmek için yine bogazin altindan iki yakayi lastik tekerlekli araçlarin geçisi için hazirlarken kimler karsi çikiyordu. Bir bakiniz buna gerek Avrupa gerek diger bati ülkeleri Türkiye’deki bu hamlelerin ve güzelliklerin yasanmasini engellemek için aleyhte konusuyorlardi ve onlarin yerli isbirlikçileri de yine bizim AK Parti olarak yapmis oldugumuz bu hizmetlere karsi çikiyorlardi. Malatya’mizin büyüksehir olmasiyla Malatya’daki arsalarin degerinin artmakta oldugunu sizler yasayarak görüyorsunuz. Yalniz eskiden belediye sinirlarindaki gayrimenkullerimiz kiymetlenirken bugün köylerimiz de mahalle statüsüne kavusunca orda yapilacak imar çalismalari ve düzenlemelerle birlikte oradaki gayrimenkullerimizin de degeri artacak.”