Malatya
Giriş Tarihi : 14-06-2021 18:13   Güncelleme : 14-06-2021 18:13

Ak Parti Teşkilatı Kan Bağışında Buluştu

​​​​​​​ Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nde Ak Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi. “Kan ver can ol, Kan ver nefes ol” mottosu ile düzenlenen organizasyon ile her kan bağışı için bir fidan ekilecek.

Ak Parti Teşkilatı Kan Bağışında Buluştu

Koronavirüs Pandemi sürecinde kan stoklarının azalması üzerine Türk Kızılay’ı Malatya Şubesi tarafından kan Bağışı çağrısı yapıldı. Çağrıya ilk cevap Ak Parti Malatya İl teşkilatından geldi. İl Başkanlığı Binasında düzenlenen programda ilk kan bağışı için sedyeye Ak Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca oturdu. Kan bağışı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Koca, kan bağışının önemine değinerek,” Bugün Kızılay’ımızın Organize ettiği Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları günü münasebeti ile İl Başkanlığımızda partili hemşerilerimizin gönüllü olarak kan bağışında bulunmaları bir kampanya düzenledik. Bu kampanyaya bizler de teşkilat mensubu olarak katılıyoruz. Yaşanan bu Pandemi sürecinde sağlık sektörümüzün, sağlık camiamızın, Kızılay’ın ihtiyaç duyduğu kan stokumuzun artırılması amacıyla ben tüm hemşerilerimizi ve tüm arkadaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum.” dedi.

SOYLU;” TÜM STK, PARTİ VE BELEDİYELERİMİZİ DE KAN BAĞIŞINA BEKLİYORUZ”

Kan Bağışı kampanyasına ilk cevabın Ak Parti Malatya İl Başkanlığından geldiğini söyleyen Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, diğer parti, STK ve Belediyelerin de kan bağışı noktasında kampanyaya dahil olmalarını istedi. Soylu,” Gerçekten anlamlı bir günde çok güzel bir etkinlik düzenleniyor. Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları gününde özellikle Pandemi ve Ramazan ayının girmesi ile kan stoklarımızda ciddi manada eksiklikler meydana geldi. Bununla ilgili Malatya’da bir çağrı yaptık. Bu çağrımıza Ak Parti İl Başkanlığı ses verdi. Ben burada bu güzel etkinliği düzenleyen İl Başkanımıza, Yönetim Kuruluna ve Ak Parti teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Malatya’daki tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının, Belediyelerimizin ve Partilerimizin bu örnek davranışı devam ettirmelerini diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 HER BAĞIŞ BİR FİDAN

Kan bağışı için her bağışta bir fidanın toprak ile buluştuğunu belirten Başkan Soylu, ”Türk Kızılay, kan bağışı alanında yürüttüğü çalışmalarla binlerce gönüllü bağışçının yaşam kaynağı olan kanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşmalarına aracılık ediyor. Hayat vermenin önemi ve bilinciyle hareket eden kurumumuz, Tarım ve Orman Bakanlığı ile gönüllü kan bağışçılarının her bağışı için bir fidanı toprakla buluşturarak; doğaya da hayat verecek bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Bu doğrultuda ülke genelinde; 2014 yılında 1.228.280 adet, 2015 yılında 1.952.547 adet, 2016 yılında 1.829.850 adet, 2017 yılında 1.854.590 adet, 2018 yılında 2.025.080 adet ve 2019 yılında 890.000 adet fidanın dikimi Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi. Gönüllü kan bağışları ile hayat kurtarırken; dikilen fidanlarla doğaya yapılan katkıda bulunan bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vatandaşlarımız hem hayat kurtarmak, hem de onların adına doğaya bir fidan dikilmesini isterlerse kan bağış noktalarımıza uğrayabilirler.” sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla