Malatya
Giriş Tarihi : 16-11-2013 16:47   Güncelleme : 16-11-2013 16:47

Ak Parti Huzurevi'nde Asure Programi Düzenledi

AK Parti Malatya Sosyal Isler Baskanligi tarafindan düzenlenen asure programi ile huzurevi sakinleri ile bir araya gelindi.

Ak Parti Huzurevi'nde Asure Programi Düzenledi

Programa; AK Parti Istanbul Milletvekili, Malatya Koordinatörü Osman Boyraz, AK Parti Malatya Il Baskani Av. Bülent Tüfenkci, Il Baskan Yardimcisi Nadir Çalik, Idris Boztas, Battalgazi Ilçe Baskani Osman Güder, Yesilyurt Ilçe Baskani Bayram Taskin, Huzurevi Müdürü Mahmut Balci, il ve ilçe yönetiminden çok sayida partili katildi.
Il Baskani Tüfenkci, Kerbela olayindan herkesin ders çikarmasi gerektigini belirterek, bu hadisenin hiçbir sekilde ayrismaya neden olmamasini ifade etti.
Tüfenkçi, “Bizler Hz. Hüseyin'in aziz hatirasina, muharrem ayinda ezanlarini hüseyni makaminda okuyan, böyle ince bir kültürün sahipleriyiz. Hz. Ali, Hz. Hüseyin, ortak acimiz. Kerbela üzerinden bir ayrismayi bizler asla kabul edemeyiz. Biz, birbirimizle baskalarinin diliyle konusacak degil kendi ortak dilimizle gönül dilimizle muhabbet edebilecek ayni yolun yolcusu, ayni kiblenin sahipleri kardesleriz. Biz dünyanin neresinde olursa olsun, hangi cografyada hangi ülkede olursa olsun yeni Kerbela'lar görmek istemiyoruz, yeni Kerbela'lar yasamak istemiyor, yeni ölümlerle sarsilmak istemiyoruz” ifadelerini kullandi.
Istanbul Milletvekili Osman Boyraz da yaptigi konusmada su ifadeleri kullandi:
“Bizim yaslimizla gencimizle, gencimizle bu cografyada yasayan tüm insanimiz bizim degerimizidir. Sizlere hiçbir sekilde saygida, hürmette kusur etmememiz gerekiyor.
Bu ay içerisinde birçok hadise meydana gelmistir. Ancak yüreklerimizi daglayan, bin 300 küsur yildir büyük hüzünle yasadigimiz, Peygamber Efendimizin öpüp kokladigi, ismini koydugu, evladim diye sahiplendigi Hz. Hüseyin, ehlibeytler ve yaklasik 70 kisi Kerbela’da maalesef iktidar hirsinin getirmis oldugu hadise ile sehit edildiler. Ancak bu, Baskanimizin da ifade ettigi gibi hiçbir ayriliga, ayrismaya firsat verilmeden bunlardan ders çikarmamiz gerekiyor. Bu fitne ve fücuru aramizdan def etmememiz gerekiyor.”