Siyaset
Giriş Tarihi : 05-03-2013 15:48   Güncelleme : 05-03-2013 15:48

AK Parti Dogansehir'de oylarin çogunluguna talip

AK Parti Malatya Il Baskani Av. Bülent Tüfenkci ,"Büyük fotografa bakip, Dogansehir belediyesini sadece almak için degil, büyük bir oranla almak için çalismaliyiz" dedi

AK Parti Dogansehir'de oylarin çogunluguna talip
 AK Parti Malatya’nin Dogansehir Ilçe Danisma Kurulu Toplantisinda ilk seçimde Dogansehir Belediye Baskanliginin kazanilmasi istendi.
Danisma Kurulu toplantisinda konusan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, Dogansehir Belediyesi’nin AK Parti tarafindan kazanilmasi gerektigine vurgu yaparak, “2002 yilinda iktidara geldigimizde Türkiye’de durum içler açisiydi. Her sey basini almis gidiyordu. 28 Subat’in seneyi devriyesini yasadik. Biz iktidara geldigimiz dönemde üzerinden 5 yil geçmisti. O dönemde mesru olan bir hükümet alasagi edilmis, halkin iradesi hiçe sayilmis, kendilerinde var olmayan bir gücü, erki alip kullandilar.
Ülkeyi devraldigimiz gün ekonomi hangi noktadaydi merkez bankasi yerlere sürünüyordu enflasyon basini almis gidiyordu, ihracat ithalatta dengesizlik vardi, kurumlar savas halindeydi, bankalar zarar adi altinda bütün yükü milletin üstüne yikiyorlardi, gelirimizin büyük çogunlugunu ancak faizlere veriyorduk. AK Parti iktidara geldiginde bu kötü gidisatin seyrini degistirdi. Yolu olmayan köy birakmadik, kanalizasyon noktasinda ciddi mesafeler kat ettik. Duble yollarla hem Türkiye’de hem de ilimizde ciddi yatirimlar yaptik. Dogansehir çikmaz sokakken Sürgü tarafindaki giris ile dogu tarafindaki çikisi birlestirdik. Yine Dogansehir’e göletlerle, kanallarla, sulamalarla ciddi çalismalarimiz oldu.
Vatandasimizin sandiktaki iradesine saygi göstermek zorundayiz. Dogansehir merkezde halkimiz belediyeyi bize vermedi. Bunun muhasebesini elbette ki biz kendimiz yapariz. Bir önceki seçimde aldigimiz belediyeyi alamadiysak bunun sorumlusu bizleriz. 6 beldenin tamamini AK Parti almisken merkezde kaybetmissek, bunun muhasebesini ciddi bir sekilde yapilmalidir. Önümüzdeki seçimlerde ne yapip edip vatandasimizin güvenini tekrardan kazanmamiz lazim” ifadelerini kullandi.
AK Parti Malatya Il Baskani Av. Bülent Tüfenkci ise, 2014 yerel seçimlerinin önemine deginerek, “2014 Yerel Seçimleri ve ardindan gelecek olan cumhurbaskanligi ve genel seçimler bizim için çok önemli. Bizim 2023 Hedeflerine ulasmamiz bakimindan çok önemli. Insallah biz de Malatya teskilati olarak bu seçimlerin tümünden büyük zaferlerle çikar, hedefledigimiz vizyon dogrultusunda davamiza destek oluruz. Degerli arkadaslar, bizler bir aile bireyleri gibi birbirimize inanarak ve güvenerek yola çikmamiz lazim. Büyük fotografa bakip, Dogansehir belediyesini sadece almak için degil, büyük bir oranla almak için çalismaliyiz. Bu vesile ile hem Malatya’da hem de Türkiye’de oy oranlarimizi yükseltmemiz lazim. Bunu yapacak olan kadrolar da sizlersiniz, bizleriz. Halk ile irtibati koparmadan, halkin sesine kulak vererek, halkla bütünleserek yapacak olan sizlersiniz” seklinde konustu.
AK Parti Dogansehir Ilçe Baskani Murat Kavuncuogu, konusmasinda teskilatina birlik ve beraberlik mesaji vererek, 2014 yerel seçimlerinin Dogansehir için öneminden ve seçim çalismalarindan bahsetti.
Toplantiya Il Baskan Yardimcisi Gürbüz Ismet Yilmaz, Il Genel Meclis Üyesi Abdurrahman Dogan, Erkenek Belediye Baskani Mehmet Bayram, Sürgü Belediye Baskani Faruk Tasdemir, Polatli Belediye Baskani Hasan Orman ve partililer katildi