Genel
Giriş Tarihi : 27-08-2021 16:24   Güncelleme : 27-08-2021 16:24

Aile Destek Merkezi Kuruldu

​​​​​​​Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Doğanşehir Kaymakamlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Doğanşehir ilçesine Aile Destek Merkezi kuruldu.

Aile Destek Merkezi Kuruldu

Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada merkezin kuruluş amacını anlatarak, destek sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti. Kaymakam Köroğlu açıklamasında; “İlçemizde ikamet eden sosyal ve ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan kişiler ve Devletimizin üzerinde hassasiyetle durduğu gruplar başta olmak üzere, kadınların ve çocuklarının gelişimlerini sağlamak amacıyla merkezimizi açtık. Açmış olduğumuz merkezimizde dezavantajlı gruplara mesleki ve beceri kursları ile çeşitli alanlarda eğitimler vermeyi planlıyoruz. Merkezimizde ayrıca spor salonu, okul öncesi eğitim sınıfı ile bunun yanında ve mesleki kurslarda kullanılabilecek donanımlı odalarla halkımıza hizmet vermeyi planlıyoruz. Bu kapsamda Değerli Doğanşehirlileri de Merkezimize bekliyoruz. Açmış olduğumuz Aile Destek Merkezimizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Düzenlenen açılış programına, Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rasim Bulut, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları, kurum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – A. Nihat Yavuz