Siyaset
Giriş Tarihi : 06-08-2012 10:51   Güncelleme : 06-08-2012 10:51

Agbaba mahalle ziyaretlerini sürdürdü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Agbaba, mahalle ziyaretlerini sürdürdü.

Agbaba mahalle ziyaretlerini sürdürdü
   Agbaba, ziyaretleri kapsaminda Çukurdere ve Yaka Mahallelerini ziyaret etti. Milletvekili Agbaba, ilk olarak Çukurdere Mahallesi Muhtari Ömer Gönültas’i ziyaret etti.
Ziyarette konusan Çukurdere Mahalle Muhtari Ömer Gönültas, “Mahalle ziyaretinizden dolayi çok tesekkür ediyorum. Bu ülkede siyasiler ve sivil toplum kuruluslari üzerlerine düsen görevi yapmak zorundadir. Tabi bazi olumsuzluklar olabilir. Bunlari da bizim bertaraf etmemiz gerekiyor” dedi. Gönültas, milletvekili Agbaba’yi çalismalarindan ötürü de kutladi.
   Milletvekili Agbaba ise, genel seçimlerin ardindan Malatya’daki ziyaretlerini sürdürdügünü kaydederek, “Seçildigim günden bu yana Malatya’nin sorunlarini TBMM’de dur durak bilmeden iletiyorum. Neyi eksik görüyorsak, Malatya’nin yararina ne varsa onu seslendiriyoruz. Malatya’nin her türlü problemini merkezinden ilçe ve köylerine kadar her türlü problemi mecliste yüksek sesle söylüyoruz. Bundan sonrada söyleme devam edecegiz. Malatya, TBMM’de muhalefet anlaminda etkin bir ses oldugunu memnuniyetle söylemek istiyorum. Gitmedigimiz köy, gitmedigimiz mahalle kalmadi. Bundan sonrada bu ziyaretlerimizi sürdürecegiz. Artik vatandas siyasetçinin degil, siyasetçi vatandasin ayagina gidecek. Bu anlamda bizde dur durak bilmeden herkesi ziyaret ediyoruz” diye konustu.
   Malatya’nin hosgörü, baris ve kardeslik kenti oldugunu ifade eden Agbaba, “Malatya maalesef yine olumsuz bir olayla Türkiye’de anildi. Bu noktada biz üzerimize düsen her seyi yaptik. Son gelisen Sürgü olayinda olayin yatismasi için ve kamuoyuna farkli yansimamasi için elimizden gelen her seyi yaptik. Siyasetçinin görevi ayrilik tohumlari ekmek degildir, siyasetçinin görevi birlik tohumlari ekmektir. Siyasetçinin görevi insanlar arasindaki ayrimlari ortaya çikarmak degil, ortak noktalarini öne çikarmaktir. Bizde bunu yapmaya çalisiyoruz. Malatya baris, hosgörü ve kardeslik sehri olmaya devam edecektir. Buna her türlü katkiyi sunmaya haziriz. Her zamanda bu katkiyi sunacagiz” seklinde konustu.
   CHP Malatya Milletvekili Veli Agbaba, daha sonra Yaka Mahallesi'ni ziyaret etti. Yaka Mahallesi Muhtari Abuzer Yigit ile bir süre görüsen Agbaba, daha sonra mahallelilerle bir araya geldi. Agbaba, kendisine yogun sevgi gösterisinde bulunan çocuklarla yakindan ilgilendi.