Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 03:11
Advert

Advert

Ağbaba;” Doğanşehir’de Hasar Büyük”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Doğanşehir İlçesi Çığlık Mahallesinde dolu yağışından etkilenen kayısı bahçelerini gezdi. Çiftçinin hasarının büyük olduğunu belirten Ağbaba,” Zirai Don ’dan etkilenen çiftçimiz şimdi de dolu afeti ile karşı karşıya kaldı. Devlet çiftçinin yanında olmalı ve gerekeni yapmalıdır.” dedi.

Siyaset
Giriş Tarihi : 05-05-2022 19:00   Güncelleme : 05-05-2022 19:27
Ağbaba;” Doğanşehir’de Hasar Büyük”

Malatya’da yaşanan sağanak yağış ve dolu ile birlikte kent genelinde kayısı bahçeleri hasar gördü. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba beraberinde CHP İl Örgütü temsilcileri ile birlikte Doğanşehir’de hasar gören Kayısı Bahçelerini inceledi.

Üreticinin artan girdi maliyetleri nedeniyle dar boğaza sürüklendiğini, yaşanan bu afetlerin tuz, biber olduğunu vurgulayan Ağbaba, ”Çığlık köyündeyiz. Çarşamba günü saat 12.30’da bir dolu felaketi yaşandı. Doğanşehir’in önemli bir kısmını kapsayan bir afet yaşandı. Bilindiği üzere 14 Nisan’da bir don olayı olmuştu. Onun yaraları sarılmadan Doğanşehir bölgesi ikinci bir felaketle karşı karşıya geldi. Kayısı çağlalarının büyük bir kısmı maalesef yere döküldü.  Bahçeleri geziyoruz ve hasarın büyük olduğunu görüyoruz. Bu konunun çözülmesi lazım. Devletin çiftçilerin yanında yer alması lazım. Artan gübre, mazot ve ilaç fiyatları ile beli bükülen çiftçi don ile yok oldu. Dolu yağışı ile tuzla buz oldu. Bu konuyu gündeme getireceğiz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Mutlaka gelip bir hasar tespitinin yapılması gerekiyor. Doğanşehir’imize geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyorum.” diye konuştu.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR