Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 09:36
Advert

Advert

Ağbaba ’dan Sonsöz’e 21.Yıl Ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba beraberinde CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve İl yönetimi ile birlikte Gazetemizin 21. Kuruluş yıl dönümü için tebrik ziyaretinde bulundu.

Malatya
Giriş Tarihi : 26-01-2022 18:28   Güncelleme : 26-01-2022 18:28
Ağbaba ’dan Sonsöz’e 21.Yıl Ziyareti

Milletvekili Ağbaba, Malatya’nın ilk renkli gazetesi olan Malatya Sonsöz Gazetesi’nin ilkeli yayıncılık hayatında geçirdiği 21 yılı kutlarken, ”21 yıl bir gazetenin ayakta kalması Türkiye şartlarında hele de Malatya da çok önemli bir olay.  Yaşanan şu ekonomik badireye rağmen,  İlan yasağına rağmen 22 yıl ayakta kalması çok önemli bir başarıdır. Medya zaman zaman farklı eleştirilere maruz kalmasına rağmen,  22 yıldan beri hem bir esnaf olarak hem de bir siyasetçi olarak takip ediyorum. Herkese aynı mesafede olarak, toplumun sorunlarına duyarlı, her kesime eşit mesafede olan bir yayın çizgisini sürdürdüğünü ifade etmek isterim. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlar dikkate alındığında bir gazete çıkarmak ve onun sürdürülebilirliğini sağlamak hem çok zor hem de hakikaten önemlidir. Büyük bir özveri isteyen bir şey. Dolayısıyla 22 yıldan beri bu gazeteyi yöneten Ali Er abimizi ve emek çeken tüm çalışanlarını tebrik ediyor ve kutluyorum. İnşallah 44. yılında da görüşürüz diye temenni ediyorum. Sizi ve ekibinizi içtenlikle kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Basının zor şartlar altında yayın hayatını sürdürdüğünü ve Gazetelere yapılacak desteklerden birinin de meclis kararlarının yayınlanması olduğunu kaydeden Ağbaba, “Meclis kararlarının gazete ilanı şeklinde yayınlanması hem kararların şeffaflığı, hem de kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında oldukça önemlidir. Buradan hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Malatya basınına destek olmanız gerekiyor. CHP Belediyelerimize de meclis kararlarının yayınlanması konusunda çalışmalar başlatacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yaptığı örnek çalışmanın tüm yurt geneline yayılması gerekiyor. Basın halkın özgür sesidir. Basına destek verilmesi noktasında çalışmalar yapılmalıdır.” sözlerini kullandı.

>> A. Vahap Kaygusuz - Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR