Siyaset
Giriş Tarihi : 22-09-2021 17:02   Güncelleme : 22-09-2021 17:02

Ağbaba, “CHP’nin İdeolojisi Değişmez”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türk Ocakları Malatya Şube Başkanlığına ziyarette bulundu. Ziyaretinde ülke ve Malatya gündemine ilişkin değerlendirmeler yapan Ağbaba, “Atatürk’ün ilkelerine uymayanların CHP çatışı altında bulunamayacağını” ifade etti.

Ağbaba, “CHP’nin İdeolojisi Değişmez”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda siyaset yaptığını belirten CHP’li Ağbaba şunları söyledi, “Bizim partiye üye olan herkesin milletvekili, genel başkanın rehberi, atası Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bizim partimizde onun ilkelerine ve görüşlerine uymayan kimsenin siyaset yapması da mümkün değildir. Zaman zaman siyasetin yoğun gündeminde bazen siyasetçilerin ağza alınmayacak, bazen de konuşulmayacak şeyler söylüyorlar. Bizim partimizin ilkeleri ve kurucusu bellidir. Genel başkanlar gelip geçicidir, değişir ama partinin ideolojisi ve çatısı değişmeyecektir. O çatının da tapusu hiçbirimizde değil tapunun sahibi değişmez ve değiştirilemez.”

Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirtip, “Kıymetli arkadaşların geçen gün buraya MKYK Üyesi AK Parti Milletvekili Öznur Çalık Hanımefendi geldi. O zaman ben arkadaşlarıma bir şey söyledim, dedim ki kutuplaşma siyasetinden herkes vazgeçsin ülkenin ve vatanın bölünmez bütünlüğü her şeyin üzerindedir. Veli Ağbaba’nın babasını, ailesini, kardeşlerini biliriz. Veli Ağbaba ile bir başka siyasi parti mensubunun arasında biz fark göremiyoruz. Çünkü bu memleketin evlatları bu memleketin kaderini belirliyor. Niyazi Mısri Cami yapılırken ben biliyorum ve de şahidim ki o caddede camiye yardım amaçlı toplanan yardım parası kadar para verdi, Hüseyin Dayı” ifadelerini kullandı. >> HABER MERKEZİ