Eğitim
Giriş Tarihi : 08-10-2021 18:49   Güncelleme : 08-10-2021 18:49

Ağbaba Ailesinden Eğitime Destek

Geçtiğimi günlerde vefat eden CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın annesi Elif Ağbaba adına, Kemal Özalper İlköğretim Okulunda bilgisayar sınıfı oluşturuldu. Açılışa Ağbaba ile birlikte CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve PM Üyesi Aylin Nazlıaka katıldı

Ağbaba Ailesinden Eğitime Destek

Bilgisayar sınıfı açılmasıyla ilgili olarak konuşan, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, önemli bir güne şahitlik ettiklerini belirterek; “Genel Başkan yardımcımızın Malatya’ya olan destekleri her zaman devam ediyor. Bugün de bu okulumuzda bilgisayar sınıfı açılmasında önemli katkıları oldu. Zaten eğitim sürecinde de tablet ve iletişim konusunda bize ciddi destekler vermişti. Bu desteklerle de biz bu sınıfı oluşurduk. Bilgisayar sınıfı olarak bu sınıfımızı kullanmaya devam edeceğiz. Bu nedenle genel başkan yardımcımız a teşekkür ediyor desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ise konuşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek; “Burada, yapılan hizmet aslında Malatya yapılan göle atılmış bir damla su gibidir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz bunun çok daha fazlasını yapıyor. Arkadaşlarınızı çok daha fazlasını yapıyor. İnşallah bunun devamı gelir. Allah nasip ederse daha büyük şeyler yaparız. Belki anaokulunun yanında başka bir şey de yaparız. Bu konuda destek olacağımızın sözünü veriyorum. Öncelikle Burası benim mahallem. Benim mahallemin okulu. Başarı sıralamasında Malatya'da ortalamalarda olan bir okul. Bundan sonra elimizden gelen desteği yapacağız.  Ayrıca hem Malatya'da tablet dağıtımında hem de bu bilgisayarların sağlanması konusunda desteklerini esirgemeyen, başta kadın kolları genel başkan yardımcımız Nazlı Ata, Hekimhan ve Arguvan belediye başkanlarımız, sendika başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Umarım daha fazla şeyler yapmak nasip olur. Bu okulda okuyan çocuklarımıza katkıda bulunuruz. Bilgisayarlarda son model. Okul aile koruma Birliği başkanına ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Eğitim her zamankinden daha önemli. Artık Eğitimin olmadığı bilişimin olmadığı hiçbir yerde kalkınmak mümkün değil. Bütün araştırmalar gösteriyor ki dünya hızla yazılıma, hızla yeni teknolojiye geçiyor. Hesaplara göre 2030 yılında şu an yapılan mesleklerin yaklaşık yüzde 60’ı artık yapılmayan olacak. Bu nedenle eğitimin önemini, bilişimin önemini teknolojinin önemini belirtiyorum. Malatya’daki çocuklarımız bundan sonra daha iyi eğitim alır. Bundan sonra çocuklarımıza daha iyi eğitim verilir.

ÖĞRENCİLERİMİZ ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR

Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise konuşmasında; “Ben de bu vesileyle bu süreç katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Malatya'nın medar-ı iftiharı genel başkan yardımcımız ve Malatya milletvekili Veli Ağbaba ya da göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum.  Az önce kendisi de ifade etti gibi eğitim gerçekten çok önemli. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e sormuşlar Reisi Cumhur olmasaydınız ne olursun olmak isterdiniz diye. Milli eğitim bakanı olmak isterdin demiş. Yani eğitime her fırsatta çok inanmış, Savaşı kazandıktan sonra şimdi cehaletle savaşımız başlayacak ve bunda da bizim önce gücümüz öğretmenlerimiz olacaksınız. Demiş.  Ben biliyorum bu okuldaki tüm öğrenciler bu öncü olmak birini birikimiyle tüm öğretmenlerimize gene fedakâr cefakârca çalışmalarıyla ülkemizin geleceğine katkı sunmaya devam edecektir. Bu vesileyle tekrar öğrencilerimize başarılar diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Eğitimde fırsat eşitliğinin olduğunu kız çocuklarının okullaşma oranının daha yüksek olduğu. Tüm çocuklarımızın tablete, bilgisayara erişim hakkına sahip olduğu nice günler güzel günleri hep beraber kucaklayalım. Bu günlere hep birlikte yaratalım tek tek hayırseverliklerle değil gerçek anlamda ülke politikası olarak bunları hayata geçirelim diyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

DESTEKLERİN DEVAMINI BEKLİYORUZ

Kemal Özalper İlköğretim Okulu Müdürü Zeynal Yüce ise konuşmasında şunları söyledi. “Malatya Milletvekilimiz Sayın veli Ağababa’ya okulumuza yaptığı hizmetlerden dolayı katkılarından dolayı çok teşekkürlerimi sunuyorum. Bu okulumuza yaptığı ilk hizmet değildir. Daha önceden de Okulumuzun lavabolarının tamiratında bize de yardımcı oldu. Öğrencilerimize kitap dağıtımı da yardımcı oldu. Kendisinin Okulumuz öğrencilerine yapmış olduğu hizmetlerden ve eğitime yapmış olduğu katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.  Malatya adına iyi biri milletvekili olduğuna inanıyorum, Başarılarının devamını diliyor saygılar sunuyorum.”

Düzenlenen Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıltaş, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, Eğitim Sen Şube Başkanı Kazım Albayrak, Eğitim İş Şube Başkanı Hüseyin Kara, ADD Şube Başkanı Yunus Millioğlu, Kemal Özalper İlköğretim Okulu Müdürü Zeynal Yüce,Mahalle muhtarları ve öğrenci velileri katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz