Malatya
Giriş Tarihi : 06-12-2013 16:03   Güncelleme : 06-12-2013 16:03

Afet Müdürlügü'nden Don Uyarisi!

Soguk hava ve kar yagisi, tüm bölgede etkisini gösterecegi bildirilip, buzlanma, don olaylari, ulasimda aksamalar, çig ve çati uçmasi gibi olumsuzluklara karsi dikkatli ve tedbirli olunmasi istendi.

Afet Müdürlügü'nden Don Uyarisi!

Il Afet Acil Durum Müdürlügü tarafindan konuyla ilgili olarak yapilan yazali açiklamada,
“Yapilan son meteorolojik degerlendirmelere göre bu gece saatlerinden itibaren bölgemizin Balkanlar üzerinden gelen soguk ve yagisli havanin etkisine girecegi tahmin edilmektedir.
7 Aralik 2013 Cumartesi günü Ilimizde saganak yagmur görülecek olup; yagislarin yüksek kesimlerde karla karisik yagmur ve kar seklinde olacagi, rüzgarin kuzeybati (Karayel) yönlerden kuvvetli (20-40 km/s) esecegi tahmin edilmektedir.
8 Aralik 2013 Pazar günü yagislarin kar seklinde devam edecegi, soguk havanin etkisini sürdürecegi ve rüzgarin kuzeybati (Karayel) yönlerden kuvvetli (20-40 km/s) esecegi tahmin ediliyor” ifadeleri kullanildi.
“9 Aralik 2013 Pazartesi günü soguk havanin etkili olmaya devam edecegi, sabah saatlerinde buzlanma ve don hadiselerinin görülecegi;Hava sicakliginin bölge genelinde hissedilir derecede (6-10 derece ) azalacagi, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca mevsim normalleri altinda seyredecegi tahmin edilmektedir” denilen açiklamanin sön bölümünde sunlar belirtildi:
“Soguk hava ve kar yagisi, tüm bölgede etkisini gösterecek olup; buzlanma, don olaylari, ulasimda aksamalar, çig ve çati uçmasi gibi olumsuzluklara karsi dikkatli ve tedbirli olunmasini zorunlu kilmaktadir. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederim.”