Malatya
Giriş Tarihi : 20-07-2012 11:29   Güncelleme : 20-07-2012 11:29

Adli tatil basladi

Malatya Barosu Baskani Eyüp Kutlubay, "Adli tatil 20 Temmuz itibari ile baslayip 31 Agustos itibari ile sona erecek" dedi.

Adli tatil basladi
  Malatya Barosu Baskani Eyüp Kutlubay yaptigi açiklamada, “Adli tatil 20 Temmuz itibari ile baslayip 31 Agustos itibari ile sona erecek. 1 Eylül itibari ile bizler yeni adli yila baslayacagiz. Adli tatil ile ilgili düzenlemeyi dün Anayasa Mahkemesi iptal etti. Fakat Anayasa Mahkemesi bu iptalin yürürlügün iptalini 6 ay sonrasina erteledigi için bu sene adli tatilin 20 Temmuz, 31 Agustos arasinda düzenleme noktasinda herhangi bir problem yoktur" dedi. 
Adli tatil demek adalet hizmetlerinin veya adliyenin tamamen tatilde olmasi anlamina gelmedigini belirten Kutlubay, "Nöbetçi mahkemeler, Nöbetçi savciliklar ve nöbetçi daireler hizmetlerinin baslarindadir. Acil isler adli tatilde görülüyor ama büyük oranda adliye mensuplari hakimler, savcilar, adliye çalisanlari ve avukatlar büyük ihtimal tatilimizin bir kismini adli tatilde geçiriyoruz ve adli tatil bitiminde daha rahat bir biçimde yeni bir adli yila basliyoruz” diye konustu.