Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 16:12
Advert

Advert

Adil Gevrek'ten TFF Eski Başkanına Sert Tepki

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulunda söz alan Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, TFF Eski Başkanı Nihat Özdemir’in kendisini tehdit ettiğini iddia etti. Anadolu kulüplerine haksızlık yapıldığını söyleyen Başkan Gevrek, ”Adaletsizlik Yaptınız” dedi

Spor
Giriş Tarihi : 17-06-2022 17:45
Adil Gevrek'ten TFF Eski Başkanına Sert Tepki

TFF'nin Ankara'da yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda gergin anlar yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Nihat Özdemir’e ağır sözlerle yüklenen Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek: “Burada eleştiriye açık olacaksınız. Nihat başkanım özelliklede size söylüyorum. Ben nezaketen yanınıza geldim ‘sizi eleştireceğim’ dedim ama siz tepki gösterdiniz. Hiç yakışmadı size. Kusura bakmayın. Ben tehditle çıkıp burada konuşamayacaksam 8 yıl Yeni Malatyaspor ’da başkanlık yapamazdım.” sözlerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulunda söz alan Başkan Gevrek: “Yeni seçilen başkanımıza ve yönetim kuruluna başarılar diliyoruz. 8 yıldır Yeni Malatyaspor kulüp başkanlığı yapıyorum ilk defa burada konuşuyorum. Konuşmadan önce “Türk futboluyla ilgili eleştiriler yapacağım sakın şahsi algılamayın” dedim. Sadece gördüğüm yanlışları her yerde söyledim. Kulüpler birliğinde de söyledim. Yüzlerinde söyledim. Türk futbolu nereden nereye gitti. Süper Lige çıkarken 17 milyon Euro alıyorduk. Bugün ligde kalan ve Türkiye kupasını alan Sivas 4 milyon Euro alıyor. Bu gerçek. Türkiye’deki futbolun en büyük sıkıntısı ekonomidir. Adaletin olmadığı yer başarı olmaz. 80 milyon dolar kaybedilen davada almadığım parayı benden kestiniz. Sayın başkan defalarca bunu söyledim siz defalarca haklısınız dediniz. Ama bu parayı kestiniz. Bu adaletsizlik mi adaletsizlik. Anadolu kulüpleri bu gidişle yaşamayacak. Anadolu’da bir kulübün ayakta kalması için 200 ila 250 milyon TL arasında para lazım. Peki, geliri ne kadar? 70-80 milyon TL. Ben bunu Malatya’da her kesime anlattım. Artık Malatya’da Sivas’ta Konya’da yaşamayacak. Ancak şehirler sahip çıkar öyle olur.” diye konuştu.

Eski Başkan Nihat Özdemir’e ağır sözlerle yüklenen Gevrek:  “Burada eleştiriye açık olacaksınız. Nihat başkanım özelliklede size söylüyorum. Ben nezaketen yanınıza geldim ‘sizi eleştireceğim’ dedi ama siz tepki gösterdiniz. Hiç yakışmadı size. Kusura bakmayın. Ben tehditle çıkıp burada konuşamayacaksam 8 yıl Yeni Malatyaspor’da başkanlık yapamazdım. Size de açık açık söylüyorum: “Konuşacağınız bir şey varsa gelin burada konuşun” Bu şekilde tepki verirseniz büyüklüğünüzü kaybedersiniz. Bende size saygı göstermem. 3 yılı sorguluyorum. Türk futbolu nereden nereye geldi. Eleştirmeyelim mi? Malatyaspor’un borcu var evet. Beni hatalarımdan dolayı var. Ama sizin kestiğiniz para 110 milyon. Sözleşme vardı ve o indirimi siz yaptırdınız. Şimdi tüm ligler sıkıntıda. Yeni Başkanımız aynı şeyleri yapmamalı. Önlem almaları lazım. “ ifadelerine yer verdi. 

>>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR