Genel
Giriş Tarihi : 04-07-2017 15:18   Güncelleme : 04-07-2017 15:18

Adalet Degil Gaflet Yürüyüsü

Basbakan Binali Yildirim, CHP lideri Kiliçdaroglu’nun ‘adalet yürüyüsüne’ elestiride bulunarak, “Bu bir adalet yürüyüsü degil gaflet yürüyüsüdür. Yol yürümeye devam edersen ömrün biter yollar bitmez” dedi. FETÖ davalarina da deginen Yildirim, “Tiyatro yapmalari ceza almalarina mani olmayacaktir” ifadelerini kullandi

Adalet Degil Gaflet Yürüyüsü

Basbakan Binali Yildirim, endik Kurtköy'de, Kuzey Marmara Otoyolu Pasaköy-TEM Kurtköy baglanti yollarinin açilis törenine katildi. Törene, Ulastirma Bakani Ahmet Arslan’in yani sira, Istanbul Ak Parti milletvekilleri, ilçe belediye baskanlari ve çok sayida davetli katildi. Açilis öncesi kürsüde bir konusma yapan Basbakan Binali Yildirim törene katilanlara seslenerek, “Türkiye’nin kutlu yürüyüsünde yeni bir hizmetin açilisi için hep birlikteyiz. 20 bin kilometre yol yaptik. Yollari böldük milleti gönülleri birlestirdik. Yollari böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bu yollarin hepsi milletin gönlüne samimiyetini vasil olmak için bir araç” dedi. CHP lideri Kiliçdaroglu’nun yürüyüsüne elestirilerde bulunan Yildirim, “Bu adalet yürüyüsü degildir bu bir gaflet yürüyüsüdür. Türkiye iktidarlari dönemine bir çivi çakmamis bu tür siyasi fanteziler ile milleti mesgul ediyorlar. Ana muhalefet partisi lideri yürüyüs yapiyor 19 gündür yürüyor. Bu yürüyüsün bir faydasi oldu o da yaptigimiz yollarin kalitesini ölçme firsatimiz oldu. Biraz zahmetli oldu ama benim ona tavsiyem Izmit’ten buraya gelirken, Yavuz Sultan Selim yoluna da gir bakalim orayi da gör. Yol yürümeye devam edersen ömrün biter yollar bitmez. Çünkü 20 bin kilometre yol yaptik. Adaletin aranacagi yer yollar degil mahkemedir meclistir. 15 Temmuz’a kontrollü darbe tiyatro diyenler Yenikapi ruhunu anlamamistir. ”diye konustu.

TIYATRO YAPMALARI CEZA ALMALARINA MANI OLMAYACAKTIR”

FETÖ davalarinda mahkemelerde tiyatro oynandigini söyleyen Yildirim, “ Bütün bunlarin akil hocalari diyor ki terörist basi diyor ki ‘önce ret edeceksiniz sonra tevil edeceksiniz daha da olmadi bize iskence yapildi diyeceksiniz’. Onlari motive ediyorlar. Ben gazilerimizden sehit yakinlarindan ve milletimizden sunu istiyorum ne kadar agir suç islerse islesinler savunma hakki kutsaldir. Yarin bunlar AIHM’e giderken sunu diyemeyecekler ‘ bize savunma hakki verilmedi’ onun için sabredecegiz ve ondan sonra hak ettikleri cezayi en agir sekilde alacaklar. Bundan kimsenin süphesi olmasin. Orada tiyatro yapmalari onlarin ceza almasina mani olmayacaktir” seklinde konustu. Yollarin pahali olmasi elestirilerine de cevap veren Yildirim, “Yol olmasaydi dagda bayirda ormanda kaybolup gidecektiniz. Yürürken yollari yapanlara da Allah razi olsun deyin. Amaç Istanbul’un trafik yükünü azaltmak. Bu yol ile agir araçlar sehir merkezine girmeden burada geçecekler" dedi.