Malatya
Giriş Tarihi : 23-02-2012 11:01   Güncelleme : 23-02-2012 11:01

Acil hasta 7 saatte hastaneye yetistirildi

Malatya’nin Hekimhan Ilçesi, Delihasanyurdu köyünde ikamet eden Battalgazi Güntekin( 4) Banyoda düsmesi üzerine kafasi kirilmis. Gelen haber üzerine Il özel idaresi ekipleri ve 112 acil servis ekipleri harekete geçti

Acil hasta 7 saatte hastaneye yetistirildi

Malatya’nin Hekimhan Ilçesi, Delihasanyurdu köyünde ikamet eden Battalgazi Güntekin( 4) Banyoda düsmesi üzerine kafasi kirilmis. Gelen haber üzerine Il özel idaresi ekipleri ve 112 acil servis ekipleri harekete geçti.

Karla kapli olan köy yollarini, Il özel idaresi ekipleri Hekimhan –Sögüt köyüne kadar açma çalismalarini yapti. Buradan sonra yogun kar ve tipiden dolayi yol açma çalismalarinin uzun sürecegi dikkate alinarak hastanin aciliyeti göz önüne bulunduruldugu için is makinesi yol açmadan kar üstünde 7 km yürüyerek hastayi alip Sögüt köyünde bekleyen 112 acil servis ambulansina getirildi. Gece saat 03.30 da hasta Hekimhan devlet hastanesine ulastirildi. Burada ilk müdahalesi yapildiktan sonra Beydag devlet hastanesine sevk edildi.

Malatya Il özel idaresi genel sekreteri Irfan Kaya,’’ Il özel idaresi olarak karla mücadele çalismalarimizi devam ettiriyoruz. Yogun kar yagmasina nedeniyle bu ekiplerimizle beraber yola çiktik. Hekimhan’in Delihasanyurdun’da bir çocugumuzun düserek kafasinda kanama oldugunu duyduk ve ekiplerimizle geldik. Suanda saat 02.00 ekibimiz sag olsun hastayi aldi getirdi. Burada bulunan özel idare çalisanlarina, encümen üyemize muhtarlarimiza ve 112 çalisanlarina tesekkür ediyorum. Hastamizi aldi insallah Hekimhan a hastaneye götürülüyor. Geçmis olsun diyoruz. Bu çalismalarda sag olsun yetkililerimiz bize destek vererek yardimci oluyorlar. Onlara tesekkür ediyorum saygilarimi sunuyorum’’ dedi.

Hekimhan –Delihasanyurdu muhtari Ali Sahin, köy sakinlerimizden Ümit Gültekin’in çocugunun kaza geçirdigini duyar duymaz gerekli kurumlarla iletisime geçip, içinde bulundugumuz durumu bildirdim. Burasi çok yüksek ve kar kalinligi1,5 metre yolumuz kapaliydi. Gece geç vakitlere kadar yol açma çalismasi yapildi. Sögüt köyünden sonra hasta is makineleri ile getirilerek ambulansa bindirildi. Buradan tüm yetkililerle tesekkür ediyorum’’ dedi.

Hekimhan Ilçe encümen üyesi nebi Yigit, ‘’Burada bulunan acil vakali bir hastamizin oldugunu duyduk. Gerekli çalismalari baslattik. Suan gecenin saati 02.00, burada kar kalinligi 1,5 metre, rakim 2000,hava soguk ve tipi var.-25 derecede Il özel idaresi karla mücadele ekiplerimiz yol açma çalismalarini sürdürüyor. Burada sunu söylemek isterim bize ulasan sorunlari imkânlar dâhilinde çözmekteyiz. Vatandas sahipsiz degil, devlet gece gündüz yanlarinda’’ dedi.