Malatya
Giriş Tarihi : 03-10-2013 13:27   Güncelleme : 03-10-2013 13:27

Acar: Vesayet kalintisi bir bir temizlenecek

Belediye ve Özel Idare Çalisanlari Birligi Sendikasi (BEM-BIR-SEN) Malatya Sube Baskani Hanifi Acar, Türkiye'nin demokratiklesme sürecine, baris ve kardesligin artarak devam etmesine milletin özgürlesme hamlelerine, darbe ve vesayet kalintisi yasaklarin bir bir temizlenmesine taniklik etmenin hazzini ve onurunu yasadiklarini söyledi.

Acar: Vesayet kalintisi bir bir temizlenecek


BEM-BIR-SEN Sube Baskani Acar, sendika binasinda düzenledigi basin açiklamasinda Basbakan Recep Tayyip Erdogan tarafindan açiklanan demokratiklesme paketine destek verdi.

ONLAR DA ÖRTÜNSÜN

Acar, sunlari bildirdi: “Yillardir inançli insanlarin, yasam tarzlari ve inanci geregi örtünmelerine yapilan zulmün kaldirilmis olmasindan dolayi basbakana tesekkür ediyorum. Memur-Sen ailesi olarak yillardir bunun mücadelesini verdik, basörtüsü yasaginin, Türk Silahli Kuvvetleri, emniyet, hakim ve savci çalisanlarinda devam edecek olmasi kabul edilemezdir. Her meslekteki insanlarin kendine mahsus inançlari ve bu inanca göre yasam tarzlari vardir. Bunlar anayasal güvence altindadir. Basörtüsü özgürlügünün bu kurumlarda da bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz.

ÜLKE REFAHI ARTACAK

Bediüzzaman Said Nursî Hz. ‘Bir sey bütün bütün elde edilmezse bütün bütün elden çikarilmaz’ kaidesince kamuda basörtüsünün özgür birakilmasi noktasindaki düzenlemeyi takdirle karsiliyorum. Büyük ve güçlü Türkiye idealinin demokratiklesme özgürlesme ve sivillesme sürecinin biran önce tamamlanmasi ile gerçeklesebilecegine inaniyoruz. Süphesiz; millet iradesinin yeniden ve tam olarak hakim olmasi, bürokratik vesayetin bütünüyle son bulmasi, nihayetinde demokratik devletin, sivil siyasetin ve özgür bireyin tekemmülü, demokratiklesme konusunda kararlilik gerektirir. Bu kararlilikla gerekli adimlar hizla atilirsa, milletin beklentileri karsilanirsa demokratik hukuk devletine giden yol daha da kisalacak, sonunda ülkemiz ve milletimiz için huzur ve refah olan yol daha hizli kat edilecektir.

VARLIK FEDA EDILEMEZ

Türkiye'nin demokratiklesme sürecine, baris ve kardesligin artarak devam etmesine milletin özgürlesme hamlelerine, darbe ve vesayet kalintisi yasaklarin bir bir temizlenmesine taniklik etmenin hazzini ve onurunu yasadik. Bu paketle açiklanan, ilkokullarda andimizin okunmasinin kaldirilmasi da yürütülen baris sürecine ivme kazandiracagina inaniyorum. Hiç kimsenin varliginin bir baskasinin varligina feda edilmedigi herkesin özgürce kendi dinini, dilini inancini, folklorunu, kültürünü rahatça yasayarak mutlu olacagina inaniyorum. Birilerinin halen bu anti demokratik ve fasist söylemlere sahip çikiyor olmasi da bize hayret vermektedir. Bu ülkede kardesçe yasayacaksak esit vatandaslar olarak yasamak zorundayiz. Hiç kimse halkin genel arzulari olan bu talepleri terör örgütünün talepleriymis gibi göstererek zulmü devam ettiremez. Bu zihniyetin sahipleri kendi iktidarlarinda bu problemleri çözseydiler bugün konusulmayacakti.”