Siyaset
Giriş Tarihi : 20-12-2013 11:40   Güncelleme : 20-12-2013 11:40

ABD'li yazar: 'Kiliçdaroglu: Sarigül için istifa edebilirim'

Huffington Post muhabiri Joe Lauria, Kemal Kiliçdaroglu’nun ABD ziyaretinde kendisine verdigi röportajda, Mustafa Sarigül için istifa edebilecegini söyledigini yazdi

ABD'li yazar: 'Kiliçdaroglu: Sarigül için istifa edebilirim'

Huffington Post’un Dis Haberler Muhabiri Joe Lauria, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun ABD ziyaretinde kendisine verdigi röportajda, Mustafa Sarigül için istifa edebilecegini söyledigini yazdi.

Huffington Post’un Dis Haberler Muhabiri Joe Lauria, CHP lideri Kemal Kiliçdaroglu’nun kendisine özel bir röportaj verdigini duyurarak kaleme aldigi yazida, ilginç iddialarda bulundu. Lauria, Kiliçdaroglu’nun Mustafa Sarigül’ün genel baskan olmasi için istifa edebilecegini söyledigini yazdi. Joe Lauria, su ifadeleri kaydetti:

“Haziran 2015’teki genel seçimlerde, iktidardaki AK Parti’nin yerine geçme ihtimalini artirmasi kosuluyla partinin yükselen yildizi Mustafa Sarigül’ün ipleri eline almasini degerlendirip degerlendirmeyecegini sordugumda, Kiliçdaroglu söyle dedi: ‘Ben koltuga bagli siyaset yapmiyorum. Ben ülkemin iyiligi, gelismesi ve demokratiklesmesi için siyasetteyim. Koltuk sevdalisi degilim’.”