Malatya
Giriş Tarihi : 21-05-2013 09:34   Güncelleme : 21-05-2013 09:34

84 milyon liralik yatirim yapilacak

Elazig, Malatya, Tunceli ve Bingöl'e 84 milyon TL’lik elektrik yatiriminin yapilacagi bildirildi.

84 milyon liralik yatirim yapilacak

Firat Elektrik Dagitim A.S. yaptigi yazili açiklamayla Abonelerini 2012 ve 2013 yatirim faaliyetleri hakkinda bilgilendirdi.
Firat Elektrik Dagitim A.S. adina yapilan yazili açiklamada, “Elazig, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan görev bölgesinde hizmet vermekte olan Sirketimiz, dagitim sisteminde gerçeklestirdigi yatirim ve bakim onarim çalismalari ile hizmet kalitesini en üst seviyeye çikartmak ve sürdürmek amaciyla çalismalarina devam etmektedir. 2012 yilinda bölgemizde toplam 65 milyon TL yatirim yapilmistir. Malatya için; Bati Çevre Yolu Çikisi Yer Alti Sebekesi, Merkez Yer Alti Sebekesi ve Malatya-Hekimhan Yolu isleri, Elazig için; Merkez Nene Hatun - Ambar KÖK Ring Hatti, Aricak Erimli Afet Konutlari, Baskil Köy Hizmetleri yer alti sebekesi, Bingöl için; Merkez Kültür Mahallesi yer alti sebeke tesisi, Karliova yer alti sebekesi ve Asagiköy KÖK-Yelesen Grubu enerji nakil hatti projeleri, Tunceli için ise Atatürk Mahallesi, Besoluk-Ataçinar ile Aktuluk-Demirkapi enerji nakil hatti gibi büyük ölçekli projeler hayata geçirilmistir. Bunun yani sira çesitli köy sebekesi yenileme ve muhtelif aydinlatma tesisi faaliyetlerinde bulunulmustur. Köy statüsünde olup bu güne kadar elektrik verilmeyen iki köyden Bingöl Genç Ilçesi Saggöze ve Doganli köylerine 2012 yilinda ilk defa Sirketimizce elektrik verilmis, ayni bölgedeki Geyikdere köyü de 2013 yilinda elektrik verilmek üzere 2013 yatirim programina alinmistir” ifadeleri kullanildi.
“2013 yilinda ise toplam 84 milyon TL yatirim öngörülmektedir. Planlamalarimiz arasinda yer alan bazi büyük ölçekli projeler Malatya için; Merkezde yeni 28 trafo bölgesi yenileme çalismalari, Dogu Yolu çikisi yer alti sebekeleri, Merkez Aytaçpasa Caddesi 34,5 Kv dönüsüm projesi, Elazig için; Merkez Üniversite Mahallesi Sebeke Yenileme Çalismalari, Karakoçan Merkez Sebeke Yenileme ve Merkez Kültür Saglik Ocagi 34,5 Kv Dönüsüm Projeleri; Bingöl için; Recep Tayyip Erdogan Mahallesi yer alti sebekesi, Merkez Kervansaray orta refüj aydinlatma, Solhan Gençtavusköyü ve Mezralarinin köy sebeke ve enerji nakil hatti projeleri, Tunceli’de ise Merkez Gömemis Köyü Sebeke Yenileme projesi, Çemisgezek Pasacik Köyü sebeke yenileme projesi ve Mazgirt Doganlar enerji nakil hattidir. Bununla birlikte, faaliyet alanimizda yer alan illerde enerji kalitesi ve tedarik sürekliligine yönelik Cografi Bilgi sistemleri ve Kompanzasyon projeleri gibi sebeke isletim sistemi yatirimlari yapilacaktir. Köy sebekesi yenileme ve muhtelif aydinlatma tesisi faaliyetlerimiz ise bu yil da devam edecektir. Sirketimiz, yüksek tüketimli müsteriler ile aydinlatma sayaçlarinin uzaktan okunmasina imkân saglayan teknoloji ile Otomatik Sayaç Okuma Sistemine geçmis olup, proje faaliyetleri 2013 Yili içinde tamamlanacak sekilde hizla sürdürülmektedir” denilen açiklamanin son bölümünde sunlar belirtildi: “Ayrica Sirketimize yapilan ve yeni yatirim gerektiren yazili basvurularin zamaninda cevaplanmasi ve çözüme kavusturulmasi amaciyla Müsteri Talep Yönetim Sistemi hizmete girmistir. Bu kapsamda tüm yazili basvurularin çözüm süreci takip altina alinmis olacak, degerlendirme ve planlama imkani saglanmis olacaktir.”