Malatya
Giriş Tarihi : 06-11-2021 11:15   Güncelleme : 06-11-2021 11:15

81 Mahallede Kadastro Güncellemesi Yapılacak

Malatya Kadastro Müdürlüğü tarafından Akçadağ ilçesinde 53 mahallede, Kale ilçesinde ise 28 mahallede kadastro güncellemesi yapılacağını duyurdu.

 81 Mahallede Kadastro Güncellemesi Yapılacak

Malatya Kadastro Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre; Akçadağ ve Kale ilçelerinde Kadastro güncelleme çalışmaları yapılacak. Buna göre; Akçadağ’da 53 mahalle de, Kale’de ise 28 mahallede kadastro güncellemesi gerçekleştirilecek.

 Malatya Kadastro Müdürlüğü’nün duyurusu şu şekilde; “Malatya İli Akçadağ  İlçesi Aksüt, Altunlu, Aşağıörükcü, Başpınar, Bayramuşağı, Bölüklü, Büyükçimiş, Çakıllıpınar, Çatyol, Çobanuşağı, Dedeköy, Demirciler, Develi, Doğu, Doğanlar, Durulova, Düvencik, Eğin, Esenli, Gölpınar, Gürkaynak, Hartut, Hisardere, İkinciler, Ilıcak, Kadiibrahim, Kahyalı, Karamağara, Karanlıkdere, Karapınar, Kasımuşağı, Keklikpınar, Kesmece, Kültür, Kotangölü, Kol, Kozluca, Levent, Mezra, Mihmanlı, Muratlı, Ören, Sahilköy, Sakalıuzun, Sarıhacı, Taşevler, Taşolar, Tataruşağı, Yalınbudak, Yalınkaya, Yağmurlu, Yaylımlı , Yukarıörükcü ve Kale İlçesi Abuşoğlu, Akça, Akuşağı, Bağlıca, Bent, Çanakçı, Darıpınarı, Dedeköy, Düztarla, Erdemli, Güneyce, Gülenköy, İkizpınar, Kale, Karahüseyin, Karaağaç, Kıyıcak, Kozluk, Kumluyazı, Mahmutdursun, Salkımlı, Sarıot, Soğukpınar, Tepebaşı, Üçdeğirmen, Uyanık, Uzunhüseyin ve Yenidamlar Mahallelerinde ihaleli olarak, 3402 sayılı kanunun 22 inci maddesi ve 2018/13 sayılı Yönetmelik hükümleri gereğince  kadastro güncelleme çalışmaları yapılacaktır. Ayrıca  belirtilen mahallerde daha önce yapılan tapulama/kadastro çalışmalarında tapulama/kadastro harici orman, taşlık, vs. gibi kadastro harici bırakılan alanlarda,  3402 sayılı yasanın ek- 5 maddesi ve 5831 sayılı yasa ile 3402 sayılı kadastro kanununa eklenen geçici 8. maddesi gereğince de kadastro  çalışmaları yapılacaktır. İlgililerine ilanen duyurulur.”