Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 19-09-2021 15:49   Güncelleme : 19-09-2021 15:49

75 Sanatçının Eserleriyle Katıldığı Karma Sergisi Açıldı

Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri Arslantepe Buluşmaları kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ‘Karma Sergi’, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi (MABESEM)’nde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve sanatçıların katılımıyla açıldı.

75 Sanatçının Eserleriyle Katıldığı Karma Sergisi Açıldı

Kültür, sanat ve tarih anlamında birçok etkinliğin yer aldığı Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri Arslantepe Buluşmaları kapsamında ‘Karma Sergi’ sanatseverlerle buluştu. Seramik, heykel, baskı, resim, fotoğraf vb. eserlerin sergilendiği ‘Karma Sergiye’ ulusal ve uluslararası 75 sanatçı 75 sanat eseriyle katıldı.

Karma Sergiye Türkiye’deki sanatçıların yanı sıra Hollanda, Hindistan, Ukrayna, Amerika Birleşik Devletleri ve Kırgızistan’dan gelen yabancı sanatçılarda sanat eserleriyle sergide yer aldı.

Karma Sergi açılışından önce konuşmalarını gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sanat sanat içindir anlayışı içerisinde yapılan eserlerin sergilenmesi amacıyla Türkiye’den ve yurt dışından sanatçıların eserleriyle katılmış olduğu serginin önemli olduğunu söyledi.

Sergi açılışının ardından Başkan Gürkan ve beraberindekiler ‘Karma Sergi’de yer alan eserleri eser sahipleriyle birlikte gezerek yapılan çalışmalarla ilgili sanatçılardan bilgiler aldı.

Ayrıca Başkan Gürkan, MABESEM’de Sanatçı Menekşe Bilgiç’in eseri olan ve son semavi din olan İslamiyet’in kutsal kitabı Kur-an’ı Kerim’de geçen Sidretül Münteha Ağacı’na atfedilmiş olan çalışmayı inceledi.