Asayiş
Giriş Tarihi : 30-09-2013 12:21   Güncelleme : 30-09-2013 12:21

5 Ilde Fuhus Operasyonu: 19 Gözalti

Malatya Emniyet Müdürlügü Asayis Subesi ekiplerince 1 yildan beri yapilan takip sonucunda baslatilan fuhus operasyonunda 5 ilde toplam 19 süpheli gözaltina alinirken, 12’si yabanci uyruklu olmak üzere 25 kadin ise suç örgütünün elinden kurtarildi.

5 Ilde Fuhus Operasyonu: 19 Gözalti
  
Suç islemek amaci ile örgüt kurmak, yönetmek, örgüt kapsaminda fuhsa tesvik, aracilik ve yer temini, insan ticareti ve cinsel saldiri suçlarina karistiklari iddia edilen 19 süpheli Malatya Emniyet Müdürlügü Asayis Subesi ekiplerince Malatya, Elazig, Gaziantep, Igdir ve Kars’ta 21 farkli adrese yapilan es zamanli yapilan operasyon sonucunda yakalanarak gözaltina alindi.
Malatya Emniyet Müdürlügü Asayis Subesi ekiplerince 1 yil önce baslatilan ve yapilan teknik ve fiziki takip sonucunda operasyonun baslatildigi ve suç örgütünün agina düsürdügü tespit edilen 12’si yabanci uyruklu olmak üzere toplam 25 kadini fuhsa sürükleyerek menfaat temin ettigi belirtildi.
Suç örgütünün agina düsürdügü yabanci uyruklu kadinlarin Arjantin, Tacikistan, Azerbaycan, Gürcistan uyruklu oldugu kaydedilirken, suç örgütünün magdurlari tehdit ederek, döverek ve siddet kullanarak fuhsa zorladigi belirtildi.


Operasyon kapsaminda kurtarilan yabanci uyruklu kadinlarin bazilarinda frengi hastaligi oldugunun tespit edilmesi üzerine, bu kadinlarla iliskiye girdigi tespit edilen erkek sahislara hastalik konusuna iliskin bilgilendirme yapildigi ögrenildi.
Öte yandan, suç örgütü üyesi 19 süpheli Asayis Subesi’nden sorgularinin sona ermesinin ardindan yogun güvenlik önlemleri alinarak Malatya Adliyesi’ne gönderildi.