Malatya
Giriş Tarihi : 18-02-2018 16:52   Güncelleme : 18-02-2018 16:52

5 Çete Üyesi Tutuklandi!

Malatya’nin da aralarinda bulundugu Antalya merkezli 44 ilde kendilerini ‘vali ve vali yardimcisi’ gibi tanitarak yardim bahanesiyle is adamlarini 1 milyonun üzerinde dolandiran suç örgütü üyesi 7 kisiden 5’i tutuklandi

5 Çete Üyesi Tutuklandi!

Edinilen bilgiye göre, Ankara, Bursa, Aydin, Trabzon, Konya, Denizli, Van, Malatya olmak üzere 44 ilde, ‘vali ve vali yardimcisi’ isimlerini kullanarak kentteki is adamlarini dolandiran zanlilarin yakalanmasina yönelik çalismalari sürdüren polis ekipleri, Çorum merkezli çalisan suç örgütü üyelerinden M.A.M., C.A., T.Y., U.D.’yi Istanbul’da, A.Ü. ve K.Y. isimli kadini Ankara’da ve E.T.’yi es zamanli operasyonlarla gözaltina aldi. Asayis Sube Müdürlügünde ifade islemleri tamamlanan 2’si kadin 7 süpheli adliyeye sevk edildi. 7 zanli mahkemeye çikarken, 5 kisi tutuklanarak cezaevine gönderildi. C.A. serbest kalirken, T.Y. ise adli kontrol sartiyla serbest birakildi.

"SAYIN VALIM GÖRÜSECEK"

Dolandiricilarin çesitli illerde kendilerini vali olarak tanitip firma yetkililerini engelli vatandaslara tekerlekli sandalye alinmasi bahanesiyle kandirarak açmis olduklari banka hesaplarina yüklü miktarda para yatirilmasini sagladigi tespit edildi. Zanlilarin, isadamlarina önce o ilin vali özel kaleminin ismini kullanarak, 'Sayin valimiz sizinle görüsecek' deyip, direkt görüsme yaptiklari, banka hesap numarasi verdikleri isadamindan para topladiklari belirlendi. Çetenin 2 yildir bu yöntemle çalistigi 44 ilde 100 üzerindeki olayda 1 milyonluk vurgun yaptigi ve lüks bir yasam sürdükleri belirtildi.