Spor
Giriş Tarihi : 04-07-2013 15:59   Güncelleme : 04-07-2013 15:59

44 Malatyaspor’da Kulüp Baskani Baris Bingöl görevi birakti

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) takimlarindan 44 Malatyaspor’da Kulüp Baskani Baris Bingöl, görevini biraktigini açikladi.

44 Malatyaspor’da Kulüp Baskani Baris Bingöl görevi birakti
 Kulüp binasinda gazetecilere açiklamada bulunan 44 Malatyaspor Kulüp Baskani Baris Bingöl, 4 yildir sürdürdügü baskanlik görevini biraktigini söyledi. Bingöl, 44 Malatyaspor’da baskanlik görevine Müslüm Boztas’in devam edecegini kaydederek, “2009-2010 sezonunda Sitmapinarispor’u alip, 44 Malatyaspor yaptik. Ilk yilimizda Malatya amatöründe önemli bir basari yakalayarak, namaglup sampiyon olduk. Bir sonraki sezon BAL Ligi’ne çiktik. Bu sezon BAL Ligi’ni birinci tamamladik. Ancak ufak bir hatadan dolayi sampiyon ilan edilmedik. Sampiyon ilan edilmemiz gerekirdi ama olmadi. 4 yildir 44 Malatyaspor’da kulüp baskanligi yapiyorum. 44 Malatyaspor gibi büyük bir camiada kulüp baskanligi yapmak benim için büyük bir onurdur. Kendi rizamla kulüp baskanligi görevimi birakiyorum. Bu noktada benimle birlikte 4 yildir takima maddi ve manevi büyük destekler veren Müslüm Boztas’a görevi birakiyorum. Ilerleyen günlerde olaganüstü genel kurulumuzu yapacagiz. Ben aday olmayacagim. Kulüp ikinci baskanimiz olan Müslüm Boztas kardesimizin kulüp baskani olarak, 44 Malatyaspor’a hizmet etmesi yönünde karar aldik” dedi.
Bingöl, 44 Malatyaspor’un basarisi için çalismaya devam edecegini belirterek, “Yönetim içerisinde görevimize devam edecegiz. 44 Malatyaspor için elimizden geleni yapmaya haziriz. Önemli olan 44 Malatyaspor’un basarisidir. 44 Malatyaspor’un gelecegi ve basarisi için bize verilecek olan her türlü görevde elimizden geleni yapacagiz. Bundan sonra Müslüm Boztas arkadasimiz kulüp baskani olarak görev yapacak. Bende kendisinin yaninda yönetimde yer alacagim. Güçlü bir yönetimle beraber 44 Malatyaspor’u bu sezon sampiyon yapmak istiyoruz” diye konustu.
44 Malatyaspor’u layik oldugu yere tasiyacaklarini ifade eden Baris Bingöl, “Ben kulübümüze destekte bulunan Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir ve isadami Nurettin Ugur’a sükranlarimi sunuyorum. 4 yillik görevim döneminde beraber çalistigim yönetici, teknik heyet, futbolcu ve kulüp çalisanlarina tesekkür ediyorum. Ayrica baskanligim dönemimde bizimle hep beraber olan, bize destek veren taraftarlarimiza ve basin mensuplarimiza da tesekkür ediyorum” ifadelerini kullandi.