Malatya
Giriş Tarihi : 06-07-2017 16:40   Güncelleme : 06-07-2017 16:40

“40 Bin Üye ile Meydanlarda Olacagiz”

15 Temmuz direnisinin önemine dikkat çeken Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi ve Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu (MATHAP) Baskani Ihsan Akin, “15 Temmuz darbe girisiminin bir kez daha yasanmamasi adina birligimize kayitli 40 bin üyemize mesaj çekmek suretiyle 15 Temmuz’da meydanlarda olacagiz. Bu programa katilacak, ülkemizin yaninda oldugumuzu hükümetimizin yaninda oldugumuzu gösterecegiz.” dedi

“40 Bin Üye ile Meydanlarda Olacagiz”

M. ALI GÜNAYDIN

Koyun Keçi yetistiricileri Birligi Baskanligi ve Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu (MATHAP) yönetim kurulu üyeleri Birlik Baskani Ihsan Akin’in öncülügünde 15 Temmuz darbe girisimi yil dönümü münasebetiyle yapacaklari program hakkinda basin açiklamasi yapti. Basin açiklamasini yapan Koyun Keçi yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, “15 Temmuz darbe girisiminin bir kez daha yasanmamasi adina birligimize kayitli 40 bin üyemize mesaj çekmek suretiyle 15 Temmuzda meydanlarda olacagiz. Bu anlamda da böyle bir günde insallah birliktelik pozu vermek adina katilimin en yüksek seviyede olmasi için tüm halkimizi alana bekliyoruz. Böyle bir talihsiz olayin bir daha yasanmamasini yüce Allah'tan temenni ediyoruz. O gün de muhakkak bu programa katilacak ülkemizin yaninda oldugumuzu hükümetimizin Cumhurbaskanimizin ve milletimizi yaninda oldugumuzu orada birebir gösterecegiz destekleyecegiz” ifadelerini kullandi.

“40 BIN ÜYE ILE MEYDANLARDA OLACAGIZ”

Birligin 40 Bin Üyesine Mesaj çekilerek 15 Temmuzda meydanda olacaklarinin isaretini veren Koyun Keçi yetistiricileri Birligi Baskani Akin, “Malatya Tarim ve Hayvancilik platformu (MATHAP) Oda, Birlik, Kooperatif, Dernek Baskanlari,  Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte toplantimizin nedeni, 15 Temmuz darbe girisimi yildönümü nedeniyle yapilacak etkinlikler hakkinda kamuoyunu bilgilendirme amaçlidir. Bu anlamda kamuoyuna bir davetimiz var. 14 ve 15 Temmuz 2017 tarihlerinde, 15 Temmuz Millet Meydaninda, yani Valilik önünde, üreticilerimizi çiftçilerimizi yetistiricilerimizi 15 Temmuz’u hatirlatma anlaminda, unutmamak anlaminda, o günün anisina, 15 Temmuz’larin yarin bir daha yasanmamasi temennisiyle çiftçilerimizi, üreticilerimizi,  yetistiricilerimizi ve bütün halkimizi programimiza bütün kurum ve kuruluslarin el birligi ile yapilan bu programimiza bekliyoruz” diye konustu.

“ÜLKEMIZIN ÜZERINDE BIRÇOK OYUN VAR”

Ülkemizde bir takim oyunlarin var oldugunun altini çizen Birlik Baskani Ihsan Akin sunlari dile getirdi, “Ülkemizin üzerinde birçok oyun var. Bu oyunlarda biliyorsunuz hem içerideki hem de disaridaki terör örgütlerinin destek vermesi ve bazi ülkelerinde içerideki insanlari kendi ajanlari ile birlikte isbirligi yaparak ortaligi karistirmasidir.  Bu anlamda da böyle bir günde insallah birliktelik pozu vermek adina katilimin en yüksek seviyede olmasi için tüm halkimizi alana bekliyoruz. Zaten üyelerimize bu anlamda mesaj atacagiz. Platform olarak bütün Oda, Birlik, Dernek olarak herkes kendi üyelerini davet edecek ve yaklasik 40 bine yakin üyemize mesaj atacagiz. Millet meydanina yetistiricilerimizi, çiftçilerimizi üreticilerimizi davet edecegiz.”

“TEMENNIMIZ BU OLAYIN BIR DAHA YASANMAMASI”

Yüce Allah’tan 15 Temmuz’un bir kez daha yasanmamasini dileyen Baskan Akin, “Böyle bir talihsiz olayin bir daha yasanmamasini yüce Allah'tan temenni ediyoruz. Yaklasik 250 tane sehidimize ve tüm sehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz Ayrica binlerce gazimiz var Gazilerimize Allah'tan sifa diliyoruz. Böyle bir günün bir daha yasanmamasini yüce Allah'tan niyaz ediyoruz. Ülkemiz için, gelecegimiz için yapmamiz gereken sudur; Bizler içimize nifak sokmaya çalisan hiçbir terör örgütüne imkân vermemek adina birlikteligimizi koruyacagiz. Sadece sagcisi, solcusu, yolcusu hep bir olacagiz birlikte olacagiz, beraber olacagiz, üretimimizi artiracagiz. Disariya bagimli olmamak adina da yine sahadaki çalismalarimiza üretimimizi yapmamiz gereken isi de en iyi sekilde yapacagiz. Gida ve su biliyorsunuz vazgeçilmezimizdir. Bu anlamda isimizi aksatmadan da üretimimiz de devam edecegiz. O gün de muhakkak bu programa katilacak ülkemizin yaninda oldugumuzu hükümetimizin Cumhurbaskanimizin ve milletimizi yaninda oldugumuzu orada birebir gösterecegiz destekleyecegiz. Bütün katilan arkadaslarimiza burada destek veren üyelerinden mesaj atacak olan platform üyesi arkadaslarimiza tüm çiftçilerimize simdiden tesekkür ediyorum” seklinde konustu.