Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 28-03-2015 13:44   Güncelleme : 28-03-2015 13:44

4 Yeni Film Vizyona Girdi

Malatya Sinemalarinda Bu Hafta Güvercin Uçuverdi ve Üç Yeni Film Vizyonda

4 Yeni Film Vizyona Girdi

 GÜVERCIN UÇUVERDI

Adini, Orta Anadolu'nun meshur oyun havasindan alan film, pilot olma hayalleriyle yanip tutusmus olan fakat belediye otobüsü soförlügü yaparak "kaptan" ünvanina erisebilmis olan Yüksek Güvercin adli karakterin öyküsü perdeye tasiniyor.
Görme engelli annesini de pilot olduguna inandiran Yüksel, bu hayalinin pesini birakmiyor. Her firsatta, pilot olma hayalinin üzerine gidiyor. Bu hem Yüksel'in en büyük hayali hem de sevdigi kadina ulasabilmesi için en büyük umutlarindan biri.
Yetenek Sizsiniz adli yarisma programinin birincisi olan Atalay Demirci'nin basrolde yer aldigi filmdei kendisine Salih Kalyon, Aysen Gruda, Zerrin Sümer ve Ali Erkazan gibi isimler eslik ediyor. Yönetmenligini ve senaristligini Selami Genli ve Onur Koçal ikilisinin üstlendigi filmin en önemli iddiasiysa, içeriginde küfür barindirmadan izleyiciyi güldürmeyi hedeflemesi.

Filmin basrolünü üstlenen Atalay Demirci, Yetenek Sizsiniz yarismasinda kazandigi birinciligin ardindan dikkatleri üzerine çekmeyi basarmisti. Film, Demirci'nin ilk uzun metrajli sinema deneyimi. Filmde Demirci'ye Erdal Tosun, Ali Erkazan, Aysen Gruda, Salih Kalyon ve Zerrin Sümer gibi usta isimler eslik ediyor.

SEANSLAR

MalatyaPark Avsar Sinemalari: Salon 9 (17:15) (19:30) (21:30)

Yesil Sinemalari: (11:00) (13:00) (15:00) (17:00) (19:00) (21:00)

BIZIM HIKAYE

Haksizliga ugramis, ailesi, yuvasi, gelecegi elinden alinmis bir adam ile hayata karsi tek basina mücadele etmek zorunda kalan, çocuklariyla bu koca dünyada bir basina kalmis bir kadinin öyküsünü perdeye tasiyor Bizim Hikaye. Baska kimler yok ki bu öyküde: ailesinin itibarini kurtarmak için çabalayan bir genç, yanlis zamanin ve yanlis davanin kurbani olan eski bir asik... Yarinlardan bu günlere kadar gelmeyi basarabilmis bir ask hikayesi. 80 darbesinde gururu, itibari zedelenen, inanci ve düsüncesi ne olursa olsun haksiz yere hüküm giyen insanlarin, darbe sonrasinda hayata tutunma çabalarini perdeye tasiyan film; o günlerden bu günlere kadar uzanan bir mücadeleyi, hiç bir sekilde baglarini kopartmayan fedakar bir aile araciligiyla bizlere aktariyor. Yönetmenligini Yasin Uslu'nun üstlendigi Bizim Hikaye'nin basrolleriniyse Cansel Elçin, Sera Tokdemir ve Naz Elmas paylasiyor.

Ask Yakar, Kurt Kanunu ve Lale Devri gibi dizilerin yönetmenligini üstlenen Yasin Uslu, televizyon ve sinema camiasinda pek çok yapimin da görüntü yönetmenligini üstlenmistir. Bizim Hikaye, yöntmenin vizyona giren ilk uzun metrajli filmi olmakla birlikte, geçtigimiz yil uyurulan fakat gösterim tarihi henüz belirgin olmayan Darbe adindan bir uzun metrajli projesi daha bulunmaktadir.


SEANSLAR

MalatyaPark Avsar Sinemalari: Salon 2 (15:15) (17:15) (19:30) (21:30)

 

EVIM

Çocuk filmi

Kendi halki tarafindan kovalanan ve pesindeki düsmanlardan kurtulabilmek için Dünya'da bir yerlerde saklanmaya karar veren Of, bu gezegende güvende olacagina inanmaktadir. Fakat Of, pesindeki düsmanlara yanlisikla saklandiklari yeri ifsa edince büyük bir karmasa baslar ve sevimli uzayli dostumuz tek çareyi bir genç kizdan yardim almakta bulur. Simdi her ikisini de, dünyanin etrafinda dolasacaklari son derece eglenceli ve renkli bir yolculuk beklemektedir.Hem Of hem de kisa sürede kendisiyle dostluk kuran Lüle;farkli olmanin ve hatalar yapmanin insanligin bir parçasi oldugunu anlayacaklardir. Her ikisi de kendi dünyalarina ait olmayan yabancilar konumuna düstükten sonra, kendilerini biraz daha tanima ve yüzlesme firsati bulurlar.
Tim Johnson'in yönetmen koltuguna oturdugu filmin orijinal seslendirme kadrosunda Jennifer Lopez, Rihanna, Jim Parsons, Jennifer Lopez ve Steve Martin gibi ünlü isimler bulunuyor.

Yönetmen Tim Johnson, ilk olarak Karinca Z filmiyle dikkatleri üzerine çekmisti. Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi ve Orman Çetesi filmleriyle kidemini arttiran Johnson; Evim ile birlikte dördüncü uzun metrajli filmine imza atiyor.


SEANSLAR

MalatyaPark Avsar Sinemalari: Salon 1 (15:30) (17:30) (19:30) (21:30)

Yesil Sinemalari: (11:00) (13:00) (15:00)

SEYTANIN KAPISINDA

Hirsli bir emlak danismani olan Leigh, lanetli oldugu iddia edilen eski bir evin satisini üstlenir. Leigh, satacagi bu eski evi kontrol etmek için ziyaret ettiginde, ev sahibinin gizemli bir sekilde ortadan kaybolan kizi Hannah'yi görür. Genç kadin basindan geçen bu olayi kiz kardesi Vera ile paylasir. Fakat bu sir kendilerini büyük bir dehsetin kucagina düsürecektir.

Ruh (The Pact) filmi ile dikkatleri üzerine çeken yönetmen Nicolas McCarthy, korku - gerilim severleri bir kere daha metafizik bir kabusun içine çekmeyi planliyor. Yönetmenin merakla beklenen filmi yine ölümcül sirlara ev sahipligi yapan, yüksek temposuyla nefes kesen bir gerilim örnegi olma iddiasi tasiyor. Filmin basrollerindeyse gençlerin gözdesi “Glee” dizisinin yildizi Naya Rivera ve “Che” filmleriyle taninan Catalina Sandino Moreno yer aliyor.

SEANSLAR

Yesil Sinemalari: (11:00) (13:00) (15:00)

 
>>Hazirlayan: Nihal GÜL