Eğitim
Giriş Tarihi : 16-04-2021 17:13   Güncelleme : 16-04-2021 17:13

4 Bin Öğrenciye Kaynak Kitap Dağıtılacak

Geçtiğimiz aylarda çeşitli okullarda okuyan öğrencilere dağıtılan kitaplardan tüm öğrencilerin yararlanması kararı alındı.  Böylelikle sınavlara hazırlanan 4 bin öğrenciye eğitim desteği verilmesi amaçlanıyor

4 Bin Öğrenciye Kaynak Kitap Dağıtılacak

Yapılan destek çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Biz bir süre önce öğrencilerimize LGS’ye hazırlık konularını içeren 8000 civarında kitap dağıttık. Bu kitaplar 8. Sınıflar için LGS hazırlık sınavı. Biz tüm fakir, yoksul dezavantajlı çocuklara Bu kitapları dağıtmıştık.  Bu kitaplar çok tutuldu. Yani özel sektörden, yani özel okullar bizden o kitapları istiyorlar. Yani mesela akademisyenler beni arıyor. Okul idarecileri beni arıyor diyorlar ki işte kitaplardan sizde var mı falan. Bende genel müdürümüze bunu anlattım. Bize ödenek çıkardı. Şimdi tüm özel okullar dahil olmak üzere 8. Sınıflara da bu kitapları 4 bin çocuğa dağıtacağız. Malatya’nın çocuklarına dokunmuş olacağız” dedi.

ÖLÇME MERKEZİ SAYISI ARTIRILACAK

Malatya’daki ölçme ve değerlendirme merkezlerinin yetersiz olduğunun altını çizen Kanbay, bu amaçla da çalışmalar sürdürüldüklerini kaydederek; “Biz Malatya’daki ölçme değerlendirme merkezlerinin yeterli olmadığını Genel Müdürlüğümüze anlattık. Yeşilyurt'taki merkezimizin kapasitesini arttıracağız. Bu merkeze bir tane daha ekleyeceğiz. Battalgazi ilçesinde de yenisini kuracağız. Ayrıca Darende bizim en kalabalık ve en uzak ilçelerimizden birisi.  Kale de öyle. Bu ilçelerde de benzer çalışmalarımız var. Çünkü orada da bayanlar geliyor. O bölgelerde de insanları da hayatını kolaylaştırmak lazım” diye konuştu.

A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit (Özel Haber)