Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 10:22
Advert

Advert

36 Yıllık Başkanın Yerine Murat Keskin Geçti

Malatya Lokantacılar Odası’nın 36 yıldır genel kurullarında tek liste ile başkan seçilen Zeki Tuna’nın aday olmaması üzerine yönetime talip olan 3 aday arasında Murat Keskin başkan seçildi.

Genel
Giriş Tarihi : 28-01-2022 12:42   Güncelleme : 28-01-2022 12:42
36 Yıllık Başkanın Yerine Murat Keskin Geçti

Malatya Lokantacılar Odası’nın 36 yıldır genel kurullarında tek liste ile başkan seçilen Zeki Tuna’nın aday olmaması üzerine yönetime talip olan 3 aday arasında Murat Keskin başkan seçildi.

Malatya Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odasının 2022 yılı genel kurulu Esnaf Sarayı’nda yapıldı. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek’in divan başkanlığını yaptığı genel kurula Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, oda başkanları ve oda üyeleri katıldılar.

Genel kurulda Malatya Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odasının 1986 yılından beri tüm genel kurullarında tek liste ile başkan seçilen Zeki Tuna, 36 yıl sonra aday olmayarak genel kurulda oda üyeleriyle helalleşti.  Zeki Tuna’ya Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Malatya Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Yönetim Kurulu tarafından hizmetleri için teşekkür plaketleri takdim edildi. 

Genel Kurulda Malatya Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odasının mevcut yönetim kurulunda görev yapan Murat Keskin ile birlikte Yusuf Kuzu ve Kemal Turmuş aday oldular. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek her 3 adayı da sahneye alarak, el ele tutuşarak birlikte oda üyelerini selamladılar.

Seçim sonucunda Murat Keskin 215 oy alarak Malatya Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odasının başkanı seçilirken, Yusuf Kuzu 35, Kemal Turmuş 72 oy aldı.

Malatya Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odasının Murat Keskin başkanlığındaki Yönetim Kuruluna Mehmet Yaman, Ergül Dalkılıç, Harun Tan, Halil Gençalp, Mehmet Altun ve Mehmet Boztaş seçilirken, Denetim Kuruluna Cihan Tetik, Erkan Güler ve Mikail Ünsal getirildi. 

Malatya Lokantacılar Odası’nın 36 yıldır genel kurullarında tek liste ile başkan seçilen Zeki Tuna’nın aday olmaması üzerine yönetime talip olan 3 aday arasında Murat Keskin (sağdaki) başkan seçildi. 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR